Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Heimtali kiriku taastajatele ja hingehoidjatele

04.09.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Aime ja Peeter Animägi istuvad endale pühendatud pingil Heimtali kiriku ees. Arhiiv

Tänuks Heimtali kiriku uuele elule aitamise eest püstitati Aime ja Peeter Animägile kiriku ette toekas pink.

„On päris selge, et ilma abielupaar Animägi panuseta olnuks Urvaste kogudusel kordades vaevalisem Heimtali Peetri kirikut oma abikirikuna üles ehitada,“ tunnistab Urvaste koguduse õpetaja ja Võrumaa praost Üllar Salumets. Ta meenutab, et kui Aime ja Peeter ligi 30 aastat tagasi Harjumaalt Võrumaale Sõmerpalusse kolisid, otsisid nad kohe kontakti kirikuga. Sellest hetkest asusid abikaasad aktiivselt kirikutööle. Tema sõnul pole ilmselt ka juhus, et just sel ajal oli koguduses suureks teemaks enne sõda pooleli jäänud Heimtali kiriku ülesehitamine. Animägid tajusid siin Jumala kutset ja võimalust anda oma osa.
Pedagoogist Aime ja Peeter, kes on diplomeeritud põllumajanduse mehhaniseerimise insener, on rääkinud kaasa nii koguduse- kui kogukonnaelus. Peeter on lisaks koguduse juhatusse kuulumisele olnud ka kohaliku vallavolikogu liige ning alates 2002. aastast on ta auga kandnud Heimtali kirikuvanema ametit.
Abikaasad on võtnud oma südameasjaks luua Võru-Tartu maantee äärde jääva väheldase kiriku olemusse seda erilist hubasust, mida mitmed kirikulised oma muljetes ka rõhutavad. Nende idee oli katta seinapostid Karin Kummi kootud sõnumivaipadega. Nende mõte oli tuua kirikusse klaasikunstnik Dolores Hoffmanni vitraažid ja tekstiilikunstnik Anu Raua gobelään.
„Plaan oli küps juba aasta eest, aga Aimele ja Peetrile tuli pink, mille avasime juulis kiriku aastapäeval, siiski üllatusena,“ selgitab Urvaste koguduse juhatusse kuuluv Vaido Ermel, kelle annetuse toel tänupink rajati. Ta tunnistab, et Animägid on talle ka isiklikult väga lähedased. „Peetri jälgedes asusin Osula kooli majandusjuhatajaks ning tema kutsel jõudsin ka kogudusse. Tema otsusekindlus ja teotahe on mulle sügavat muljet avaldanud. Pean oluliseks sõprust Aime ja Peetriga.“
Liina Raudvassar

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)