Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Heategevuslik oksjon Vainupea kabeli renoveerimiseks

16.09.2020 | | Rubriik: Kirikuelu
Repro Hannes Võrno maalist.

Seoses näidendi „Jutt ju­ma­la õige“ lavastamisega Vai­nu­­pea kabelis tekkis mul proo­vide käigus idee ka­be­li­le – mis meid nii kenasti hoi­­dis ja kaitses – midagi ta­gasi an­da.

Kuna parasjagu käivad ettevalmistused kabeli reno­veeri­mise alustamiseks (hil­ju­ti tegi Juhan Kilumets oma meeskonnaga kabelile ka põhjaliku ülevaatuse), otsus­ta­sin härjal sarvist haarata ja koostöös MTÜga Teater Nuutrum ning Hannes Võrnoga oma pa­nuse selle imelise pühakoja reno­vee­ri­miseks anda.

Täpselt sama tegi 30 aastat tagasi ka minu vanaisa Peeter Tooming, olles üks algatajatest, et taastada Vainupea kabel.

Kabelis mängitud lavastuses on kesksel kohal üks maal, mil­le annetas teatrile Hannes Võr­no, Tallinna piiskopliku toom­ko­guduse nõukogu liige. Sama teos on pandud pimeoksjonile ning kogu saadud tulu lä­heb­ki Vainupea kabeli remondi­fondi.

Pakkumisi saab teha aad­ressile teaternuutrum@gmail.com ning maali omanik ehk kõi­ge kõrgema panuse te­gi­ja selgub pärast viimase eten­duse „Jutt jumala õige“ män­gi­mist 25. septembri õhtul Ku­res­saares.

Jaanus Nuutre,

lavastaja

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)