Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Heategevuskontsert diakooniahaigla toetuseks

02.05.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Kontserdi korraldajad ja haigla töötajad (vasakult): Ove Sander, Hanna-Stiina Heinmets, Jelena Leibur, Toomas Paul, Tiia-Liis Jürgenson, Maire Martinson ja Arho Tuhkru.
Tiiu Pikkur

Tallinna toomkirikus 21. aprillil toimunud heategevuskontserdiga koguti raha Tallinna diakooniahaiglale funktsionaalsete voodite ja ratastoolide soetamiseks.

Kontserdi andsid meie ooperilauljate tippude hulka kuuluvad rahvusooperi Estonia solistid sopran Heli Veskus ja bariton Aare Saal, organistid olid Kadri Ploompuu ja Piret Aidulo. Kõlasid maailma ja eesti autorite klassikaks saanud teosed.
Avasõna ütles toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru, vaimuliku sõnaga teenis õpetaja Toomas Paul, lõpupalve pidas diakooniahaigla nõukogu esimees Ove Sander, esinejaid ja korraldajaid tänas haigla juhataja dr Jelena Leibur.
Kontserdi mõtte algataja, MTÜ Tarkade Naiste Klubi juhi, toomkoguduse liikme Maire Martinsoni sõnul tekivad taolised ideed sageli just isiklike kontaktide kaudu. „Aasta tagasi tekkis mul vajadus leida oma emale koht, kus ta oleks ööpäevaringselt turvaliselt hoitud ja valvatud. Selleks sai Tallinna diakooniahaigla.
Mulle meeldib väga, kuidas seal haigete eest hoolt kantakse, millise pühendumusega need inimesed seal oma tööd teevad. Mõtlesin, et kuidas mina saaksin omalt poolt kaasa aidata. Siis tuligi idee korraldada kontsert diakooniahaigla toetuseks. Tõepoolest haigla nn masinapark ehk voodid ja ratastoolid on hädavajalikud, kuid juba päevinäinud ja vajavad väljavahetamist. Kontserdi sissetulek lähebki funktsionaalsete voodite ja ratastoolide ostmiseks.
Kontserdi teine oluline eesmärk oli näidata inimestele hooldushaiglate positiivset külge. Siin kahjuks võimenduvad rohkem negatiivsed uudised ja on jäänud mulje, et need on ühed õudsed kohad. Soovisime seda arvamust natukenegi muuta ja teadvustada, et tegelikult on olemas suurepäraseid kohti, kuhu võime rahuliku südamega jätta lähedased, et oma igapäevase eluga edasi minna.“
Heategevuskontserdi korraldaja oli MTÜ Tarkade Naiste klubi, toetajad Tallinna Piiskoplik Toomkogudus, Nõmme Rahu kogudus, EELK Usuteaduse Instituut ja MTÜ Kopli selts.
Diakooniahaigla ratastoolide ja voodite heaks saab jätkuvalt annetada.
Saaja: SA EELK Tallinna Diakooniahaigla, pangakonto SEBs EE 781010220008690017, selgitus: Heategu.
Tiiu Pikkur

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)