Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Heategevuskontsert aitab kooli unistusele lähemale

16.11.2018 | | Rubriik: Kirikuelu
kaarli kool

Kaarli kooli lapsed esinesid koos Birgitiga.
Koguduse arhiiv

Kaarli kirikus toimus järjekorras seitsmes heategevuskontsert, mille 4. novembril andis koos Kaarli kooli lastega laulja Birgit.

Novembri esimene nädal oli Kaarli koolis tavapärasest emotsioonirohkem ja sõna otseses mõttes magusam – reedel, 2. novembril maiustas koolipere tordiga. Põhjuse selleks andis kooli kuues sünnipäev. Just nii palju klasse – ehk kuus – on selles väikses 2013. aasta 1. septembril tööd alustanud koolis.
Heategevuskontserdid Kaar­li kooli heaks on tõesti heategevuskontserdid, sest kulutusi kontserdi korraldamiseks tehakse minimaalselt ja esinejad tasu ei küsi, selgitab kultuuri- ja arendustegevuse koordinaator Meelis Holsting. Sel aastal tegid lastevanemad ettepaneku, et kontserdi peaesineja võiks olla kooliga seotud Birgit Sarrap. Kontserdil esinemine oli lastele suursündmus, sest iga päev ei saa ju esineda, nii rohkearvulisest publikust rääkimata.
Kontserdi reklaamiks on Birgit öelnud: „See liigutas mind väga, kui Kaarli kool mulle lähenevast kontserdist rääkis ja esinema kutsus. Näen enda esialgu veel Kaarli kooli lasteaias käiva lapse pealt iga päev, kuivõrd tegusalt, sihikindlalt ning väärtuspõhiselt Kaarli kool oma lastesse panustab ning selliselt ühiskonda hindamatu pagasi ühel päeval saadab. Mul on väga hea meel /…/ panna enda õlg alla ühe suurepärase väikese kooli suure unistuse täitumisele.“
Kool on aasta-aastalt kasvanud umbes 20 õpilase võrra ja praegu õpib koolis 104 õpilast, kes jagunevad kahe kooliastme vahel. Muutuse kooliellu toob järgmine sügis, kui praegune kuues klass astub sammu edasi ehk hakkab õppima kolmandas kooliastmes. Selleks sammuks kavandatakse koolile juurdeehitust – arhitekt Artur Pärna projekti järgi 1. jaanuaril 1940 valminud majale ehitada kaks korrust juurde.
Juurdeehituse projekt on olemas, välja on käidud arvatav vajaminev summa 400 000 eurot. Ehituseks kuluv raha plaanitakse pangast laenata, ent iga annetatud euro on abiks. Juurdeehituse heaks saab annetada EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse kontole EE332200221056298548 Swedbankis.
Rita Puidet

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)