Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Hea tekst ootab viisistamist ja laulmist

26.08.2009 | | Rubriik: Kultuurielu, Muusika

«Valik häid laule» – just niisuguse pealkirjaga on hiljaaegu välja tulnud tore laulukogumik, mille rikkaliku viisivara on kirjutanud või seadnud Ülle Reinsoo.
Tekstide autorid on suisa klassikud – Visnapuu, Under, Kangur, Smuul, Uustulnd ja paljud teised.
Ülle Reinsoo on Saaremaal Kihelkonna koguduse organist-koorijuht, staaži juba ligi 28 aastat, tema juhendada on koguduse naiskoor ja segaansambel Collecta. Kuressaares töötab ta Saaremaa naiskooriga Piret ja oma koduvallas Lümandas õpetab kultuurimajas segakoorilauljaid, naistriot ja lasteaias mudilasi. 1991. aastast on ta andnud Lümandas pühapäevakooli tunde. Muusikat kirjutab nende toimetamiste vahel ja ajal.
Kogumiku eessõnas on autor öelnud, et laulud on sündinud rõõmust ja vajadusest koori- ja ansamblilaulu repertuaari rikastada. Ülle Reinsoo on oma lauluvara õpetanud paljudele ja seega võib öelda, et rõõm on olnud selle võrra suurem.  
«Laul saab minu puhul alguse siis, kui leian hea teksti, mida lugedes kujuneb rütm,» kõneles autor Eesti Kirikule. «Edasine nokitsemine laulu kallal ongi puhas rõõm, see on nagu ristsõna koostamine, et mitmehäälsus oleks huvitav, aga samas lauljatele mugav laulda… Heade tekstide leidmisega ongi nii, et olen väga palju lehitsenud ja lugenud luulekogumikke.» Ka on kirjutamistöö teinud autori sõnul lihtsamaks koduarvuti noodikirjutusprogramm.
Ülle Reinsoo kirjutatud esimene laul «Merelind» pälvis aastate eest toimunud Saaremaa uute merelaulude konkursil peaauhinna. See ja hulk järgmisi saavutusi on olnud laulurõõmu kõrval innustuseks, et oma tööd jätkata.
Kes soovib rõõmu laiali kanda, võib saada lauliku autori käest.

Mari Paenurm

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)