Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Hea päev kooki süüa ja unistada

09.03.2016 | | Rubriik: Persoon kaasajast

kyllike valk2_RidalasseÜlehomme, reedel on Ridala ja Martna koguduse õpetajal Küllike Valgul (fotol) sünnipäev. Aga mitte lihtsalt sünnipäev, vaid juubel. Märkamatult on ta saanud 50.

Alati rõõmsameelne ja inimeste keskel toimetav endine pealinna politseitöötaja on maaelu hästi omaks võtnud, see tundubki olevat tema jaoks loomulik keskkond. Teekond ühest ametist teise, juristidiplomist vaimuliku kutseni on olnud pikk, aga laias plaanis on ikka olnud tegu inimeste teenimisega. Ainult erineval moel ja inimese erinevatele vajadustele mõeldes.
Veebruaris kogunesid Haapsallu pühapäevakoolide õpetajad, teiste seas Küllike Valk, kes pidas ettekande kristlikust laste- ja peretööst kogukonnas, sest Küllike Valgul on paari­kümne aasta pikkune kogemus, mille ta sai Kaarli koguduses. Sellele on lisandunud viimase aasta põhjal kogemus maakogudustest, kus võimalused on sootuks erinevad.
Tema eestvedamisel rajati Ridala kogudusemaja ette laste mänguväljak. Õpetaja ütleb, et kogudus peab minema kirikuseinte vahelt välja, inimeste keskele. Seepärast peab ta Martnas piiblitundi soojas ja õdusas raamatukogus.
Inimesed on uue õpetaja kiiresti omaks võtnud ja kui Küllike Valk läinud usupuhastuspühal õpetajaks ordineeriti, kandis ta Martna koguduse kingitud punast villast kaasulat ja Ridala koguduse abiga ostetud, Otepää kunagise õpetaja August Eini ametiristi. Oma sünnipäeva tähistab ta mõlemas koguduses, võiks öelda töiselt, täiskogu koosolekuga. Kinnitatakse eelmise aasta aruanne ja räägitakse koguduse plaanidest. Aga mitte ainult. «Nendega on rõõm koos kooki süüa ja unistada,» ütleb juubilar, kellel seisab ees üks korralik küpsetamine.
Rita Puidet

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)