Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Hea muusika diakooniatöö toetuseks

12.04.2019 | | Rubriik: Ühiskond

Tallinna Jaani kirikus toimunud heategevuskontserdil musitseerisid Auli Lonks (paremalt), Elina Nechayeva ja Andrei Bogach. Tallinna Jaani koguduse arhiiv

EELK-le kuuluva Tallinna diakooniahaigla 20. aastapäeva tähistati 5. aprillil Tallinna Jaani kirikus toimunud heategevuskontserdiga.

Piletitulu läheb hooldushaigla tänuväärse tegevuse hüvanguks.
„Alates tänavusest kontserdist võime rääkida juba õnnestunud traditsioonist ja loodan väga, et saame möödunud aastal alustatud kontserdisarjaga tulevikuski jätkata,“ on kontserdi idee autor ja peakorraldaja Maire Martinson Eesti Kirikule antud usutluses lootusrikas. Ta selgitab, et mõte korraldada kontsert diakooniahaigla toetamiseks tekkis inimlikust soovist aidata väärt ettevõtmist omalt poolt.
Saadud tulu on tema sõnul oluline, ent rahalisest mõõtmest on olulisem levitada sõnumit ühiskonnas. „Et diakooniahaiglas tehakse nii palju eluõhtusse jõudnute hüvanguks, see on paljudele üllatus. Sestap peab haigla head kuvandit toetama ja seda saab tulemuslikult teha just taoliste tuluürituste raames,“ on MTÜ Tarkade Naiste Klubi tegevjuht Maire Martinson veendunud.
„Minu kontakt diakooniahaiglaga tekkis paar aastat tagasi ja selle taust on väga isiklik. See juhtus siis, kui otsisin oma emale hooldushaigla kohta. Olin väga murelik, et kellele usaldada oma kõige lähedasema inimese heaolu,“ meenutab Martinson, selgitades, et saavutas haigla personaliga selle pooleteise aastaga, mil tema ema enne siit ilmast lahkumist haigla patsient oli, hea ja usaldusliku läbisaamise. „Tundsin, et oleme ühine pere. Panin imeks seda pühendumust, millega personal suhtub oma töösse, samuti jäi silma, et seda kõike tehakse suhteliselt tagasihoidlikes tingimustes.“
Heategevuskontserdi avasõnad ütles EELK nimel peapiiskop Urmas Viilma. Mitmete vaimulike seas olid ka haigla suurtoetajast emariitõpetaja Toomas Paul ja haigla nõukogu esimees Ove Sander.
SA EELK Tallinna Diakooniahaigla on 1999. aastal EELK välispartnerite abiga loodud hooldushaigla, mis on siiani ainus kirikule kuuluv haigla Baltikumis. Tallinnas Hiiu tn 42 töötav haigla pakub hooldusravi, hospiitsteenust, koduõendus- ning pansionaaditeenust.
Liina Raudvassar

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)