Esileht » Uudis » Uudised »

Hea hoovõtt koostööks kohalikul tasandil

14.12.2011 | | Rubriik: Uudised

Isa Miguel (vasakult), kaplan Olavi Ilumets ja assessor Joel Luhamets kuulasid mõtlikul moel, mida linn koostöö osas pakub.  Mari Paenurm
Tartus peeti kiriku ja kohaliku omavalitsuse esindajate ümarlauda, mille kutsusid kokku EKNi arendusnõukogu ja riigikogulane Peeter Laurson.
Raekoja saali kogunesid katoliiklaste, baptistide, metodistide, Moskva patriarhaadi õigeusu ja Eesti Apostliku-Õigeusu Kiriku, luterlaste ja adventistide esindajad. EKNi arendusnõukogu liige ning EELK diakooniatalituse juht Avo Üprus tutvustas eri projekte, mis kirikutel ja kogudustel on koostöös kohaliku omavalitsusega teoksil, samuti andis ta ülevaate erinevaist finantseerimisvõimalustest ning jagas praktilisi näpunäiteid, kuidas alustajad saaksid kergema vaevaga tegutseda.
Kohapeal tekkinud arutelus kõneldi selle üle, kuivõrd tõsiselt kohalikud omavalitsused kirikut koostööpartnerina ja võimalike teenuste pakkujana näevad.
Uuringutest selgus, et 2004. aastal pidas vaid 4% vastanuist kohaliku omavalitsuse võimalikuks partneriks kirikut. Üprus lisas, et tõenäoliselt tuleb eri projektide puhul ka kõne alla koostöö konfessioonide vahel. Indrek Rohtla Tartu linnavalitsuse sotsiaalabi osakonnast kõneles teenustest, mis kolmanda sektori organisatsioonidele on delegeeritud, ning lisas, et linn on kahtlemata eri projektidele avatud.
Kõneldi ka valdkondade probleemidest, linnavolinik ja Tartu Kolgata baptistikoguduse diakon Avo Rosenvald pakkus välja idee osta maatükk Kambja vallas ja ehitada sinna pansionaat neile eakatele, kes ei jõua Annelinnas oma suuri kortereid hallata. Indrek Rohtla tõdes, et taolisi ideid on varem olnud, kuid tegelik huvi puudub ning oma elamispinnast loobuda ei taheta. Kõneldi ka MTÜ Valge Eesti tööst vanglast vabanenute rehabiliteerimisel.
Mari Paenurm

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)