Esileht » Online » Online artiklid »

Harku kirikuõpetaja püüdis rekordkogre?

13.07.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Tegelikult olen rohkem spinningumees. Läksin pühapäeval lihtsalt uut õnge proovima – et kuidas näkkab. Ja näe mis juhtus, endalegi üllatus…

Nii kõneleb Harkujärve kirikus tegutsev Peetli koguduse õpetaja Avo Üprus. Lisaks jumalateenimisele ja sotsiaaltööle tegeleb hingekarjane vabal ajal meelsasti kalapüügiga. Ja kus mujal veel kala püüda kui mitte kodusel Harku järvel.

„Spinningu heitmine pole Harku järvel just kõige tulusam tegevus, palju on vesikasve, vesi on mudasevõitu,“ kõneleb kirikuõpetaja oma lemmikharrastusest. Sellepärast ostiski ta pika õngeridva, et spinninguheitmisele vahelduseks ka käsiõngega proovida.

„Pühapäevane jumalateenistus oli lõppenud, mõtlesin siis uut õnge proovima minna. Ei võtnud õieti vihmaussegi kaasa, ainult ühe proovimiseks,“ meenutab Avo Üprus läinud pühapäeva.

Võitlus kalaga

Õng sai kaldalt sisse heidetud, ainuke kaasas olnud uss korralikult konksu otsa. Nii nagu õigel kalamehel peab. „Ega mul veepinda ja korki kaua põrnitseda tulnud, minutit kümme ehk,“ arvab kalamees tagantjärele. Siis – lupsti! – kadus kork korraga vee alla! Enne aga kui õngemees reageerida jõudis, oli kork jälle vee peal tagasi. Püsis viivu ja hakkas siis kõrkjate poole kihutama. Kogenud kalamehena arvas kirikuõpetaja kohe, et tegemist on suurema elukaga, väikesed sellise hooga sööta ei vea.

„Tõmbasin siis. Aga ei tulnud, õngeritv oli kõver nagu mongoli vibu,“ räägib kalamees. Oletus, et kala on paras pirakas, oli kinnitust saanud.

Edasi loe Harju Elust.

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)