Esileht » Online » Online artiklid »

Harju-Ristile jõudsid esimesed pagulased

14.10.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Neli inimest. Isa, ema ja kaks last. Üks laps on viieaastane, teine seitsmeaastane. Nad on Süüriast Damaskusest,“ rääkis Padise vallavanem Leemet Vaikmaa.

„Enne Eestisse saabumist olid nad poolteist aastat põgenikelaagris Türgis ja Kreekas. Eesti riik on nad vastu võtnud rahvusvahelise kaitse saanud pagulastena. Esimeste päevade põhjal võime öelda, et tegemist on väga armsate ja tublide inimestega,“ selgitas Harju-Risti koguduse pastor Annika Laats.

Pagulased majutati 11. oktoobril vanasse Harju-Risti koolimajja. „Neile on seal remonditud üks korter. Kogudus tegeleb nendega otsast lõpuni,“ rääkis Vaikmaa. Pagulaspere tulekut Harju-Ristile toetas rahaliselt ka Eesti riik. Padise valla rahaline toetus on olnud minimaalne.

„Meie kogukonna inimeste ning väga paljude helde südamega eestlaste põhiliseks panuseks on olnud perekonnale pakutava korteri sisustamine, lastele soojade riiete ja esmatarbekaupade, mööbli, kirjatarvete, mänguasjade ja muu vajaliku muretsemine. Samuti on kogudus panustanud korteri remonti ja koolimaja korrastamisse 6000 eurot. Osa sellest on laekunud meie oma inimestelt, osa meie sõpradelt Saksamaalt,“ täpsustas Laats.

Edasi loe Harju Elust.

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)