Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Harju-Madise sai toimeka vaimuliku

15.01.2020 | | Rubriik: Kirikuelu

Reet Eru (paremal) pärast oma esimest teenistust koguduse keskel. Harju-Madise koguduse Facebooki-leht

Selle aasta algusest on Harju-Madise kogudusel taas oma õpetaja.

Seni kogudust hooldanud Reet Eru (62) pidas oma esimese jumalateenistuse koguduseõpetajana kolmekuningapäeval.
Erut tunneb kogudus õieti juba varasemast hästi. „Harju-Madise oli 15 aastat tagasi minu praktikakogudus, kus olen käinud ka hiljem mitmeid kordi kohalikku õpetajat asendamas,“ selgitab ta ise. Pärast eelmise vaimuliku Joel Siimu lahkumist Tallinna toomkoguduse abiõpetajaks sai Erust mullu veebruaris aga koguduse hooldajaõpetaja.
„Harju-Madise kogudusel on hea meel, et meil on jälle oma õpetaja,“ kinnitab koguduse juhatuse esimees Elju Grabbi. „Õpetaja Reet Eru on tegus ja toimekas, hea suhtleja. Koostöö õpetajaga sujub, ka kohaliku külaseltsiga on läbisaamine hea,“ kinnitab Grabbi. ning lisab, et eriti tänulikud ollakse Erule selle eest, et ta andis mullu kaaluka panuse koguduse endisele õpetajale Juta Siirakule mälestuspingi rajamisel.
„Vaimulikuks olemise aastad on andnud mitmeid kogemusi ja töö tõsiduse äratundmist,“ kinnitab Reet Eru ise. „Madisel on palju teha. Hea on tunda koguduserahva poolehoidu ja toetust, mis julgustab edasi tegutsema.“
1957. aastal sündinud Reet Eru omandas esmalt põllumajandusliku hariduse ja töötas sel alal 2000. aastani. 2002 lõpetas ta Eesti metodisti kiriku teoloogilise seminari ja ordineeriti 2004. aastal EELK õpetajaks. 2011 omandas Eru magistrikraadi usuteaduse instituudis. Varem on ta teeninud Tapa koguduse õpetajana (2005–2012) ning vanglakaplanina (2011–2018).
Rain Soosaar

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)