Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Haprus ja dramatism kontserdikavas

06.11.2019 | | Rubriik: Teated

Eesti Filharmoonia Kammerkoor annab 12. novembril kell 19 Tartu Pauluse kirikus ja 13. novembril kell 19 Tallinna Niguliste kirikus kontserdi „Hingus“. Pool tundi enne kontsertide algust kell 18.30 Sakarias Leppiku loeng.
„Hingus“ ühendab kontserdiõhtul hapruse ja dramatismi piirimail rändavad kontrastirohked teosed, heliloojateks 20. sajandi vene klassik Alfred Schnittke, tuntuim eesti helilooja Arvo Pärt ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori juures sel aastal resideeruv Ülo Krigul. Kava aluseks olevad märksõnad „tuul“, „hing“ ja „vaim“ kooruvad heliteoste tekstidest, mis kõik jutustavad hingest ja vaimsusest omal moel – tõstavad meid kõrgustesse, panevad mõtlema inimeksistentsi sügavuste üle või viivad kaasa tuulega… Nagu on öelnud Uku Masing: „Kui vanasti räägiti tuulest, siis kõneldi vaimust. Sest ei olnud vahet hinge vahel ega tuule vahel, ei vaimu ega maru vahel, kes jookseb oma otsatut rada…“

Piletid Tartus maksavad õpilastele ja pensionäridele 10 €, täiskasvanutele 15 €, Tallinnas vastavalt 15 ja 20 €. Loeng kuulub kontserdipileti hinna sisse.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)