Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Halliste kogudus sai õpetaja

30.04.2003 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Pühapäeval oli Halliste kirikus õpetaja Enri Pahapilli introduktsiooni jumalateenistus.
«Kas oled nõus Halliste koguduse vastu võtma,» küsis peapiiskop Jaan Kiivit, karjasekepp käes, Halliste kiriku altariruumis seistes koguduse seniselt hooldajaõpetajalt Enri Pahapillilt, kelle kogudus oli mõni nädal tagasi õpetajaks valinud. «Jah, tahan Jumalaga abiga,» kostis küsitletu.
Selle järel andis peapiiskop Halliste koguduse hingekarjasele ametisse kinnitamise tunnistuse. Järgnes õnnistamistseremoonia, milles osalesid piiskop Jaan Kiivit, Viljandimaa praost Jaan Tammsalu, Helme koguduse õpetaja Arvo Lasting ja Kolga-Jaani õpetaja Ants Tooming.
«Mine siis ja hoia Kristuse karja, kes sinu kätte on usaldatud,» lausus peapiiskop.
Pühalikku hetke vääristas Abja segakoor Kaja vaimulike lauludega.
«Valla ja koolijuhtide osavõtt ning õnnitlejate rohkus näitas, kui oluline sündmus on kirikuõpetaja tulek kogu ümbruskonnale,» ütles praost Jaan Tammsalu õnnistamistseremoonia järel.
Enri Pahapill ise peab Halliste kiriku taastaja Kalev Raave töö jätkamist raskeks. «Ma imetlen Raave ettevõtlikkust ja ettenägemisvõimet,» sõnas tänane hingekarjane. «Kooli rajamine kiriku kõrvale tähendas tuleviku mõistmist.» Tema sõnul on ütlemata meeldiv, kui õpilased pärast koolipäeva kirikusse sisse astuvad.
«Saime meeldiva ja erudeeritud õpetaja,» kiitis üks koguduse liikmeid Arno Suur. Koguduse juhatuse esimehe Hilve Koidla sõnul on hakanud kirikus käima ka neid inimesi, kes varem seda ei teinud.
Kaks aastat on Pärnus elav vaimulik Enri Pahapill olnud Halliste koguduse hooldajaõpetaja: kui Kalev Raave oli ameti maha pannud, hakkas ta regulaarselt Hallistes käima, kuid ei nõustunud kohe Hallistet oma koguduseks võtma.
Enri Pahapill (40) elab endiselt Pärnus, sest Hallistel pole talle kodu pakkuda. Ta on abielus, abikaasa Riina töötab raamatupidajana, peres kasvavad tütar ja poeg.
Tänane vaimulik on olnud Eesti üks tuntumaid kümnevõistlejaid. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna ja töötanud kehalise kasvatuse õpetajana, enne kui vaimulikuks õppis. Ta ordineeriti üheksa aastat tagasi. Halliste koguduse kõrval teenib ta Mõisaküla ja Tahkuranna kogudust. Joonistanud on Enri Pahapill lapseeast alates. Eilegi oli tal jälle pintsel käes.
Helgi Kaldma

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)