Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Haljala kirikus meenutati leeripäeva

15.08.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Hõbeleerilapsed sisenevad Haljala kirikusse, esimesena diakon Ahti Bachblum Piibliga.
Avo Seidelberg

29. juulil peeti Haljala kirikus hõbeleeripüha, mil altari ees meenutas oma aastate eest antud leeritõotust 13 koguduseliiget.

„Mõte oli kutsuda inimesi erinevatest leerirühmadest ja nii läkski, et meie leeripühast võttis osa tegelikult nii neid, kel leeriõnnistusest möödus 25 aastat, kui ka neid, kellel see sündmus toimus juba 28 aasta eest,“ selgitas leeripüha korraldajana Viru praostkonna lastetööjuht Kaja Alasoo. Kuigi hõbeleeri jõudis inimesi eri leerirühmadest, siis kõik nad konfirmeeris Haljala toonane õp Esko Süvari (1945–2006), keda teenistusel mälestati ja koosviibimisel hea sõnaga meenutati.
Kaja Alasoo sõnul aitas hõbeleeriikka jõudnutega kontakti luua sotsiaalmeedia ja isiklikud kontaktid. Alasoo ise käis leeris 1991. aastal, toonasest ligi paarikümneliikmelisest rühmast jõudis kirikusse kolm inimest.
„Oli imeilus soe suvepäev, mis tõi kirikusse rõõmsameelsed inimesed koos peredega, et meenutada oma koguduseliikmeks saamist aastate eest,“ võtab Haljala õpetaja Margit Nirgi, kes teenis tol päeval koos õpetaja Ralf Alasooga, kokku emotsioonid leeripäevast. Tema sõnul on mitmest toonasest leerilapsest saanud pühendunud kirikuliige. Nii oli hõbeleerilaste hulgas ka diakon Ahti Bachblum ja Haljala koguduse juhatuse esimees Margus Punane. Teenistusest võtsid osa ka oma igasuvise Eesti visiidi raames Verena ja Thomas von Dellingshausen.
Liina Raudvassar

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)