Esileht » Online » Online artiklid »

Haldusreform võib tuua muudatusi ka kogudustes

26.04.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kõrgeim organ ehk kirikukogu pidas esmakordselt oma istungi Saaremaal, kus muuhulgas arutati ka võimalikke muudatusi kirikute töös seoses haldusreformiga. Peapiiskop Urmas Viilma sõnul on aastaga luteri kiriku liikmeskond kasvanud ja seda just valdavalt linnakogudustes.

EELK kirikutes ristitute hulk kasvas eelmisel aastal suurusjärgus tuhande liikme võrra. Samas peab luterlik kirik oma liikmete üle n-ö kahesugust arvestust, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Nende inimeste arv, kes teevad nimelise annetuse, on kõikidel aastatel, isegi viimase 15 aastal langenud. Tõsi, see trend on pisut peatumas. Samal ajal on kasvamas n-ö kiriku hingede arv ehk ristitud inimeste arv. See puudutab ka muid ühiskonnagruppe ja vabaühendusi. Inimestel ei meeldi enam niivõrd kuuluda, samal ajal ollakse valmis osalema,” selgitas Viilma.

Valitsuse poolt läbiviidava haldusreformi valguses tuleb ka luterlikel kogudustel valmis olla võimalikeks muutusteks. Tõsi, seda ei plaanita tehta siiski sundkorras.

Edasi ERR Uudistest.

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)