Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Häirekeskuse riigiinfo telefon otsib vabatahtlikke

14.10.2020 | | Rubriik: Teated

Häirekeskuse riigiinfo telefon 1247 alustas vabataht­like värbamise kampaaniaga, mille eesmärk on krii­si­deks leida 300 vabatahtlikku kõnedele vastajat Jõhvis, Pärnus, Tartus ja Tallinnas.  

Vabatahtlikke otsitakse tugevdamaks Häirekeskuse riigiinfo telefoni 1247 kriisivalmidust. Mis tähendab ootamatutes ja keerulistes olukordades, mil inimes­te infovajadus kasvab massiliselt, jätkuvalt ööpäeva­ringset tasuta riiklikult kinnitatud info pakkumist. 

 „Häirekeskuse vabatahtlikuna saab inimene olla esimeseks abistajaks ning olla reaalselt raskel hetkel inimestele toeks,“ ütles Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela ning selgitas, et Häirekeskuse riigiinfo telefon 1247 loodi eriolukorra ajal, kui infovajadus oli äärmiselt suur ja sellele vastamiseks võeti appi vabatahtlikke. „See oli imetlusväärne, kuidas Eesti inimesed olid kriisis valmis üksteist aitama ning tahtsid teha päriselt head. Loodame, et leiame selliseid inimesi ka nüüd,“ ütles Alvela. 

Vabatahtlikuks saamise tingimusteks on keskhariduse olemasolu, eesti ja vene keele oskus ning kindlasti tulevad kasuks ka teised võõrkeeled. Lisaks on oluline, et vabatahtlik oleks avatud, empaatiline ja kohusetundlik. 

Ankeedi vabatahtlikuks saamiseks on võimalik täita Häirekeskuse kodulehel www.häirekeskus.ee.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)