Esileht » Online » Online artiklid »

Haigekassa jätkab diakooniahaigla hospiitsteenuse rahastamist

07.02.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Haigekassa otsustas jätkata diakooniahaigla hospiitsi rahastamist vähemalt nii kaua, kuni kestab diakooniahaigla kohtutee. See tähendab, et hospiits ei pea märtsi lõpus uksi sulgema. Samuti plaanib haigekassa tulevast aastast muuta hopsiitsteenuse rahastamise süsteemi.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane lubab, et kui diakooniahaigla kaebab esimese astme kohtuotsuse edasi, pikendab haigekassa lepinguid praeguste teenustepakkujatega veel vähemalt kvartaliks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Inimestele peab see teenus olema tagatud. Täna seda teenust osutatakse. Kuni selgus majas, jätkame samamoodi,” lubas Laane.

“Nii halb, kui see kohtutee ka poleks, seda me peame edasi käima, sest me oleme ikkagi seda meelt, et kunagi meile haigekassa poolt tehtud otsus, et me kvalifitseerume statsionaarse õendusabi teenusele, on ikka õige,” kommenteeris SA Diakooniahaigla nõukogu esimees Ove Sander.

Edasi vt ERR Uudistest.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)