Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Hageris esitleti uut plaati

16.11.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

hageri lasteplaatIsadepäeva õhtul oli Hageri kirikus plaadiesitluskontsert.

Hageri koguduse juures asutasid Merle Liblik ja Sigrid Põld kümme aastat tagasi lastekoori, kes laulab põhiliselt jumalateenistustel, kuid on käinud esinemas ka teistes kirikutes. Nüüd ilmus lastekooril aga CD „Taevaisa peopesal“ Pekka Simojoe lauludega. Võib öelda, et tegu on pereplaadiga, sest laulude tekstid kõnetavad eri vanuses inimesi, ütleb tutvustuseks Merle Liblik.
Plaadi kaheteistkümnest laulust nimetab Merle „Puuviljasalatit“, laulu „Igaüks on kaunis“ ja plaadi nimilugu „Taevaisa peopesal“, mis lastele eriti meeldivad. „Igaüks on kaunis, nagu luiged õhku tõuseme, on Looja kõiki meid ju loonud enda sarnaseks,“ laulavad lapsed. Plaadi salvestamine oli põnev kogemus ja lapsed olid salvestusel väga tublid, kiidab Merle Liblik noori lauljaid. Salvestamine möödus isegi kiiremini, kui arvestatud oli.
Kooris laulab 19 eri vanuses last. On üsna haruldane, et kaks kolmandikku lastest on poisid. Võib-olla tõmbab poisse koori asjaolu, et lauldakse koos Tero Ruotsala bändiga. Ettepanek anda välja Pekka Simojoe lauludega plaat tuli just Terolt. Ka pühapäevasel kontserdil esineti koos bändiga. Vanemad lauljad õpivad mängima ka mõnd pilli.
Laulud tõlkis soome keelest eesti keelde Lia Kaljuste, tekste kohendasid Sigrid Põld ja Merle Liblik. Parajaks proovikiviks oli soomekeelsetele sõnamängudele eestikeelsete vastete leidmine.
Kaanepildi on joonistanud Viola Ruotsala, kujunduse teinud Tiina-Liisa Uudam. Plaati oleks hea osta jõulukingituseks, ent kuidas seda turustama hakatakse, pole veel teada. Kindlasti saab seda aga Hageri kogudusest.
Rita Puidet

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)