Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Hageri palvemaja on renoveeritud

02.10.2019 | | Rubriik: Kirikuelu
Hageris2

Linti lõikavad arhitekt Juhan Põld, koguduse juhatuse esimees Agu Kaljuste ja koguduse õpetaja Jüri Vallsalu. Elari Lend

15. septembril oli suur rõõm paduvihmas lõigata läbi lint, mis tähendas, et Hageri palvemaja renoveerimistööd on lõpule jõudnud.

Tööd, mis ette võeti, olid suuremahulised. Algusest peale oli tegemist usu küsimusega, kas hoone saab renoveeritud. Kõige suuremaks mureks oli raha, millest enamiku kattis LEADERi programmist saadud toetus. Kuna aga ehitushinnad olid projektikirjutamise ja ehitustegevuse alguse vahel oluliselt tõusnud ning vana maja puhul tavaline olukord, kus hoone pakub tööde käigus üllatusi, läks tööde maksumus plaanitust siiski kallimaks.
Rõõm on tõdeda, et hoone sai vaatamata takistustele renoveeritud!

Täpsemalt tehtust
Esimese asjana hakkab kohe väljas silma, et maja on saanud peale värske värvi ning ka aknad ja välisuksed on korda tehtud. Suures saalis ei märka esialgu ehk mingeid muudatusi peale suurte laelampide, mis võimaldavad nüüd ka tagumises reas lauluraamatut lugeda. Tegelikult tehti aga selles ruumis üks olulisemaid töid. Hoone esisein oli vajunud ning uksed ei läinud enam kinni. Vundamendi alla jooksev vesi oli oma tööd korralikult teinud – alumised seinapalgid tuli välja vahetada ning seina tõsteti 17 sentimeetrit.
Peamised muudatused ja suuremamahulised tööd võeti ette aga n-ö palvemaja väiksemas osas. Majas on nüüd vesi ja kanalisatsioon, invatualett ning väike kööginurk. Söögisaali ja teiste ruumide seinad krohviti lubikrohviga, uuendati küttesüsteem ja elektripaigaldis, osaliselt vahetati põrandalauad ning esikus kraabiti vana katte alt puhtaks auväärsed palgid. Omaette vaatamisväärsus on köögi laes olev klaas­aken, kust on võimalik kiigata pööningule ja otse mantelkorstnasse, mille paekivist müür on aukartust äratav ja võimas.

Kõigile avatud
Hageri palvemaja renoveerimine oli nii oluline märk kohalikule kogukonnale, et Hageri küla otsustas valida just selle objekti programmi „EV 100 igas külas“. Vastava tänumärgi andis Rapla maakonna koordinaator Aare Hindremäe ka palvemajas üle.
Hageri kogudus on tänulik Loojale, kes on hoonet seni hoidnud, ja palume, et hoiaks veel pikkadeks aastateks. Täname igat toetajat ja annetajat ning Kohila vallavalitsust, kes oma panuse on andnud. Täname ka arhitekt Juhan Põldu OÜ Buune Projektist ja ehitustööd teinud Mivo Ehituse OÜd.
Hageri palvemaja on kõigile avatud. Hoone väiksemat osa on võimalik kasutada ka külmal ajal, kus võib pidada koosolekuid, seminare, koolitusi, jms. Soojal ajal saab kasutada ka suurt ruumi, kus võib korraldada imetabaseid kontserte.
Palvemaja traditsioonilised kuulutustunnid toimuvad esialgu endiselt kirikus iga kuu kolmandal pühapäeval kell 10.30 ning palvemaja aastapäeva üritused nagu ikka septembrikuu kolmandal nädalavahetusel.
Kui sul on südames, et soovid Hageri palvemaja tegevust ning inventari soetamist toetada, siis koguduse konto on endiselt avatud, lisada tuleks märgusõna „Palvemaja heaks“.
Ootame kõiki Hagerisse külla!
Sigrid Põld

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)