Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Hageri Lambertuse kiriku orel läheb restaureerimisele

10.08.2010 | | Rubriik: Teated

Heategevuslikul oreligalal laulab Eesti ooperilavade üks säravamaid baritone Aare Saal. InternetSelle aasta septembris hakkame taastama Hageri Lambertuse kiriku orelit. Restaureerimistöid hakkab teostama Olev Kentsi orelitöökoda.
Kui Jumal lubab, siis saame pillide kuninga helisid nautida juba 2011 jõuludel. Töö maksumus on u 600 000 krooni. Tänu headele annetajatele oleme seni jõudnud koguda umbes 100 000 krooni.
Lepingu pidulik allakirjutamine orelimeistriga toimub 29. augusti jumalateenistusel ja lepingukohaselt teeme kohe pärast seda esimese makse. Arvudest on näha, on suurem osa rahast veel puudu ja seega on suur palve meie ettevõtmist toetada.
Oreli restaureerimise toetuseks on võimalik soetada sümboolne vile. Vilede hinnad on vastavalt vile suurusele 500, 2000, 5000, 10 000 või 25 000 krooni. Vile soetanu nimi graveeritakse tahvlile, mis paigaldatakse oreli kõrvale seinale.
Infot avaldatakse jooksvalt kodulehel www.eelk.ee/hageri/.
13. augustil toimub Hageri kirikus heategevuslik oreligala, kus esinevad lisaks mandoliinimängija Alina Sakalouskajale ning bariton Aare Saalile (fotol) lausa kolm organisti: Piret Aidulo, Kadri Ploompuu ja Kristel Aer. Kavas on M. Regeri, J. S. Bachi, A.Vivaldi, J. S. Weissi, R. Schumanni, M. Sinki, R. Toi heliloomingut.
Kontserdiga juhitakse tähelepanu Hageri Lambertuse oreli kaunile kõlale, mis eelseisva restaureerimise tulemusena veelgi kõlajõudu ning -värve juurde saab, samas rõhutatakse oreliremondi vältimatut vajalikkust. Oreligalale on sissepääs tasuta, oodatud on annetused Hageri vana ja väärtusliku pilli restaureerimise heaks.

Juhan Põld,
SA Hageri Lambertuse Kirik juhatuse esimees

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)