Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Hageri kogudusel on juubeliaasta

20.01.2021 | | Rubriik: Kirikuelu

Teadaolevalt ristiti esimesed inimesed Hageri kandis 800 aastat tagasi. Seda peetakse koguduse algusajaks ja suurt juubelit tähistatakse vallas vääriliselt.

Iga saja aasta möödumine on omamoodi eriline, aga tähistada 800 aasta pikkust kodukandi ajalugu, sh jumalasõna kuulutamist, liidab inimesi. Hageri kirik asub Kohila valla territooriumil ja vald tegi kogudusele kingituse, et suurt tähtpäeva vääriliselt tähistada. Sealse kandi rahvas on iga päev koos kogudusega – valla välja antud kalender on pühendatud koguduse juubeliaastale. Kalendri väljaandmises said inimesed kaasa aidata sinna pilte pakkudes.

Praegu küll lapsehoolduspuhkusel olev valla kultuurinõunik ja koguduse muusik Sigrid Põld ütleb, et kalender on imeilus. Näiteks jaanuarikuud ilmestab kalendris kirikukella pilt, aga sealt leiab ka pilte koguduse kooridest ja kiriklikest toimingutest nagu ristimine ja laulatus. Kalendril on ka õpetuslik pool, sest Sigrid Põld kirjutas piltide juurde selgituse kujutatu tähendusest. Kaunist kalendrit saab osta Hageri muuseumist ja Kohila raamatukogust. 

Vallalehe selle aasta esimesest numbrist saab aga lugeda sealse muuseumi juhataja Virve Õunapuu ülevaadet Hageri vanemast ajaloost. Ta kirjutab: „Lambertusele pühendatud Hageri kirik ehitati teede risti arvatavasti 1221. aastal, kuigi kirjalikult on preestrit ürikuis mainitud alles 1424. Siit siis Hageri koguduse 800. aastapäev.“

Tähtpäev on muljetavaldav ja kogudus koos õpetaja Jüri Vallsaluga on mõelnud suurelt ning kokku pannud mitmekesise ürituste kava. Põnevat kaasaelamist pakutakse nii erinevate huvidega kui ka eri vanuses inimestele. Ja et keegi toimuvast teadmatusse ei jääks, leiab infot vallalehelt, aga eelkõige valla abiga spetsiaalselt aastapäevaks loodud lehelt, millele on viide koguduse kodulehel. 

Üritusi jätkub kogu aastaks, hoiame teid jooksvalt toimuvaga kursis. Juba järgmisel laupäeval on Kohila mõisakoolis kohtumine peapiiskopiga.

Rita Puidet

Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)