Esileht » Online » Online artiklid »

Haapsalust sai muuseumihooaja alguseks taas piiskopilinn

01.05.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Haapsalus algas täna muuseumihooaeg. Eriliseks tegi hooaja avamise see, et pärast neli sajandit kestnud pausi on Haapsalust saanud taas piiskopilinn.

Eelmisel nädalal Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Lääne piirkonna ning Euroopa ja Venemaa eestikeelsete koguduste piiskopina ametisse pühitsetud Tiit Salumäe tõi piiskopisaua tagasi Haapsallu – linna, kus elasid 13.- 16. sajandini Saare-Lääne piiskopid, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Kui eelmisel nädalal pühitseti Salumäe ametisse Tallinnas, siis täna keskpäeval toimus kiriklik tseremoonia ka Haapsalu toomkirikus ja Haapsalust sai taas piiskopilinn.

Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa muuseumid juhataja Anton Pärna sõnul teeb tänavuse hooaja avamise tavapärasest pidulikumaks just piiskopitseremoonia. Ta lisas aga, et see ei tähenda, et piiskopilinnuse muuseumis valitseks range meeleolu.

“Täna on suvehooaja avamine ja täna antakse piiskopile siis see amet üle. Ja nii oligi plaanitud, et need kaks sündmust mitte ei eraldata teineteist, vaid saavad kokku. Mulle oli väga meeldiv, et siin õues oli kuulda laste kilkeid, jooksmist, sagimist,” märkis Pärn.

Haapsalu toomkirik on koht, mis on Tiit Salumäe sõnul talle linnuse juures eriti südamelähedane. 25 aasta eest mõtles Lääne maavalitsus viimasel hetkel ümber ja loobus plaanist teha Haapsalu toomkirikust kontserdisaal ning lubas selle taastada jumalakojana.

Edasi ERR Uudistest.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)