Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Haapsalus uuendati lepingut

27.11.2019 | | Rubriik: Kirikuelu
seppo ja tiit

Lepingule kirjutavad alla Seppo Apajalahti (vasakul) ja Tiit Salumäe. Erakogu

Läinud pühapäeval olid Haapsalu toomkirikus jumalateenistusel ka sõbrad Soomest, sest pärast teenistust uuendati sõprussuhteid, sõlmides ametliku lepingu Agricola kogudusega.

Haapsalu koguduse õpetaja piiskop Tiit Salumäe ütleb, et esimene sõprusleping allkirjastati 1980ndatel. Toona oli lepingupartneriks Loviisa kogudus ja sõprussuhted tekkisid nii mõlema linna kui ka koguduse tasandil. Läbikäimine on olnud elav, vastastikku on külas käinud laulukoorid ja koguduseliikmed. Loviisa rahufoorumil on osalenud koguduse vaimulikud ja ilmikud, muusikakollektiivid ja lasterühmad.
Soomes toimunud koguduste liitmise järel kannab kogudus nüüd Mikael Agricola nime. Toimunud muudatuse tõttu otsustati sõpruslepingut uuendada. Soome poolt kirjutas lepingule alla praost Seppo Apajalahti, Eesti poolt piiskop Tiit Salumäe. Möödunud aasta juulis kirjutas Seppo Haapsalu kogudusele: „Sõprus on üks väga imeline asi. Enamasti sünnib see ühenduse kogemisest. Olen rõõmus ja tänulik ühiste ettevõtmiste eest Haapsalu sõpruskogudusega. /—/
Ühised ettevõtmised ja kogemused süvendavad sõprussuhteid ja ühendavad meid üle maade, keelte ja koguduste piiride. Kontaktide loomine on alati kingitus. /—/ Sõprussuhted Haapsaluga jätkuvad. Sõprus kestab ka muutunud oludes. Soovin, et meie sõprussuhe Haapsalu kogudusega võiks tugevneda ka muutuste ja uute olukordade keskel.“
Kahe sõpruskoguduse eesmärk on edendada omavahelisi kontakte ja koostööd, palvetamist üksteise eest, kasvamist kristlikus usus ja palves, austades teineteise traditsioone ja kirikuseadusi.
Rita Puidet

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)