Esileht » Online » Online artiklid »

Haapsalus peeti uhket perepäeva

09.05.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Haapsalu piiskopilinnuses peeti uhket perepäeva, millega tähistati nii tänast Euroopa päeva kui ka homset emadepäeva. Ürituse motoks oli “Ühtehoidev pere, turvaline riik ja Euroopa Liit”.

Haapsalu piiskopilinnus kajas täna laste kilgetest, sest ilus ilm oli toonud Haapsalu luterliku koguduse eestvedamisel korraldatud perepäevale kohale arvukalt rahvast, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Perepäev algas kontserdiga, kuid keskpäevast alates lõbustasid ja õpetasid linnuseõuel lapsi ja nende vanemaid Kaitseliit, reservpäästerühm, politsei ja mitmed teised organisatsioonid.

Näha sai, kuidas peetakse teenistuskoera abil kinni kurjategija, millise paadiga minnakse appi merel hättasattunutele, kuidas tuleb uppujale päästerõngast heita ja millist varustust kasutab Kaitseliit.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Lääne praostkonna vikaarõpetaja Kristel Engmani sõnul sooviti pakkuda inimestele enamat kui lihtsat meelelahutust. “Me mõtlesime, et oleks tore omalt poolt meie kodanikele midagi sellist õpetada, mis mis aitaks kodanikena teatud olukordades paremini adekvaatselt toimida,” ütles Engman.

Edasi ERR Uudistest.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)