Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Haapsalu koguduse teenetemärk

09.12.2015 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Arvo-Tarmula-3Legendaarne Haapsalu fotograaf ja kroonik Arvo Tarmula (fotol) on sel aastal pälvinud Haapsalu Püha Johannese koguduse teenetemärgi.

Arvo Tarmula on sündinud 11. mail 1937 Pärnus, lõpetanud 1956. aastal Pärnu Koidula gümnaasiumi. Elab aastast 1970 Haapsalus. 1989. aastast on Arvo Lääne Elu fotograaf.
Koguduse ajalehe Johannese Sõnumid detsembrinumber kirjutab: «Arvo on teinud andunult tööd selleks, et Läänemaa, Haapsalu linn, Püha Johannese kogudus ja piiskopilinnus on aasta-aastalt laialt tutvustatud. Hindamatu väärtus on Arvo fotokogul, mis kajastab viimaste aastakümnete pöördelisi sündmusi. Ajalehefotograaf on oma aja kroonik. Eriti selline nagu Arvo Tarmula, kes ei puudu naljalt mitte üheltki suuremalt ja tähtsamalt ürituselt, olgu päev või öö, püha- või argipäev. Arvo pildid on arvukatel näitustel rõõmustanud tuhandeid inimesi.»
Eesti Kirik on Arvo Tarmulale tänulik koostöö eest. Tänu temale on leheveergudel pildikeeles kajastatud mitmeid olulisi sündmusi Läänemaal.
Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu asutas teenetemärgi aastal 2002. Teenetemärgi on pälvinud varem 13 inimest. Teenetemärk Arvo Tarmulale kui pikaaegsele koguduse ja kogukonna elu jäädvustajale antakse üle koguduse nimipühaku, püha evangelisti Johannese päeval 27. detsembril Haapsalu toomkirikus.
Eesti Kirik

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)