Esileht » Online » Online artiklid »

GALERII: Tiit Salumäe pühitseti Tallinna toomkirikus piiskopiks

24.04.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus neljapäeval toimunud jumalateenistusel pühitseti õpetaja Joel Luhamets ja õpetaja Tiit Salumäe piiskopiks.

Pühitsejaks oli Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma ning kaaspühitsejateks peapiiskop emeeritus Andres Põder ja piiskop Einar Soone, teatas EELK konsistoorium BNS-ile. Assisteerisid Soome Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop emeeritus Juha Pihkala, Läti Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Pāvils Brūvers, Ingeri Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Aarre Kuukauppi ja Inglismaa Kiriku piiskop dr Brian Castle.

Reedel pühitsetud piiskopid seatakse ametisse kunagistesse piiskopilinnadesse – Tiit Salumäe Haapsallu ja Joel Luhamets Tartusse.

Põhja piirkonna piiskop on Einar Soone, kes pühitseti piiskopiks 1992. aastal. Tema piirkonda kuuluvad Tallinna praostkond, Ida-Harju praostkond, Viru praostkond ja Järva praostkond.

Edasi loe Lääne Elust.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)