Esileht » Online » Online artiklid »

Galerii: 20. augustil 1991 sündinud noored heiskasid Pika Hermanni torni lipu

20.08.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Toompeal toimus täna hommikul Eesti iseseisvuse taastamise 25. aastapäeval pidulik lipuheiskamise tseremoonia, mille käigus heiskasid 20. augustil 1991 sündinud noored Pika Hermanni torni Eesti lipu.

Tseremoonial võtsid sõna riigikogu esimees Eiki Nestor ja 20. Augusti Klubi president Ants Veetõusme, õnnistussõnad ütles Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Tseremoonial osalesid Meestelaulu Seltsi koorid, Kaitseliidu Tallinna Maleva orkester, Kaitseliidu liputoimkonnad, skaudid, gaidid, üliõpilasorganisatsioonid, seltsid ja ühingud oma lippudega.

Pärast lipuheiskamist pakkus riigikogu esimees Eiki Nestor täna 25. sünnipäeva tähistavatele noortele Toompea lossis piduliku hommikusöögi.

Peapiiskop Urmas Viilma ütles lipuheiskamisel peetud õnnistamiskõnes, et Nõukogude Liit ei olnud sõprade ja mõttekaaslaste liit, vaid vabadele rahvastele vere hinnaga püstitatud vangla, mille müüride vahele ka Eesti rahvas vägivalla ja ülekohtu tõttu oli langenud.

Edasi loe Postimehest.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)