Esileht » Uudis » Esileht »

Franklin Grahami kuulutus

03.06.2009 | | Rubriik: Esileht

Eestis viibis tuntud USA evangelist Franklin Graham.
Ta kohtus Eesti visiidi käigus peapiiskop Andres Põderiga. Peaminister Andrus Ansipiga kohtudes oli Grahami sõnum, et majanduskriisist pääsemiseks tuleb pöörduda Jumala poole. Graham rõhutas, et sedasama soovitaks ta ka USA presidendile Obamale.
Franklin Graham ütles pressikonverentsil, et ootab sellele nn vaimu festivalile kõiki, olenemata vanusest, rahvusest ning sotsiaalsetest, usulistest või poliitilistest veendumustest. «Loodan, et eestimaalased, kes vajavad täna lootust ja soovivad uut algust, tulevad festivalile.» Kolm festivaliõhtut ja laupäevane lastefestival tõid kokku tõesti tuhandeid inimesi kogu Eestist, kuid ka meie naaberriikidest.
Võimsa kontserdi järel astus rahva ette oma mõtteid lootusest jagama Franklin Graham. Ta meenutas, et oli esimest korda Eestis 25 aastat tagasi oma isa Billy Grahami saatjana. Tollal kõneles Billy Graham Oleviste kirikus.
Franklin Graham (56) on Billy Grahami Evangeelse Assotsiatsiooni president ja tegevjuht ning juhib rohkem kui sajas riigis tegutsevat rahvusvahelist kristlikku heategevusorganisatsiooni Samaritan’s Purse (Samaar­lase Kukkur). Lootuse festival Tallinnas oli üks seitsmest omataolisest üritusest sellel aastal maailmas.
Festivali tegevus Eestis ei piirdunud ainult kolme õhtuga mais, 24 000 Eesti last sai kingituse Samaritan’s Purse’ilt. Märtsist alates oli avatud ka supiköök ligi 800 inimesele. Festivali täidesaatva juhatuse auesimees oli peapiiskop Andres Põder ja esimees nelipühi kiriku piiskop Ago Lilleorg. Festivalile kutsusid rahvast luteri, katoliku, metodisti, baptisti, nelipühi ja teiste kirikute liikmed.

Tiiu Pikkur

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)