Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Fookuses on Jeesus

26.03.2014 | and | Rubriik: Uudised

Laste- ja noorsootöö ühenduse, usuteaduse instituudi ja misjonikeskuse koostöös on juba kolm aastat korraldatud noortele piibli- ja misjonikursust.

Kursuse eesmärgiks on Piiblit paremini tundma õppida ning seeläbi kristlasena kasvada, läbiviijateks on olnud pastorid ja teoloogid Eestist ja mujalt.

Evangelisti kuulutus
Titta Hämäläinen, üks kursuse eestvedajatest, kutsus üheks koolituse nädalavahetuseks külla Ilkka Puhakka Soomest, kes rääkis noortele Jeesuse tähendamissõnadest. Ilkka on töötanud noortejuhina, noortejuhtide õpetajana ja evangelistina. Soome Rahva Piibliseltsi (Kansan Raama­t­tu­seura) evangelistina tegi ta aastaid vanglatööd Venemaa vanglates. Praegu töötab organisatsioonis Mission Europe.
Tema ladus ja emotsionaalne jutustamisstiil oli kaasahaarav, tuttavatele teemadele läheneti hoopis teise nurga alt. Tekkis mõte, et ta võiks rääkida palju rohkematele inimestele.
Ilkka Puhakka on evangelist, kes on keskendunud Jee­susele. Tema missioon on rääkida arusaadavalt, usutavalt ja huvitavalt Jeesusest ja sellest, et Jee­sus võib ennast meile ilmutada. Ilkka on aastakümneid uurinud Jeesuse õpetust ning tollast kultuuri ja keelt. Jeesuse emakeel oli aramea keel, kuid võiks öelda, et vähemalt sama tähtis oli talle tähendamissõnade keel, sest selle kaudu rääkis ta inimestega.
Tähendamissõnad on lood ehk juudi kultuuri viis kõnelda kõige tähtsamatest asjadest. Lugude abil on võimalik puudutada inimeste südant ja seletada seletamatut. Lugude keelt kasutab ka Ilkka, maalides kuulajate silme ette pilte, kus ka hästi tuntud tähendamissõnad avanevad uuel viisil.

Tulijaid on kaugemaltki
Ilkka tegi ettepaneku, et 2013. a sügisel võiks korraldada 12nädalase piibliõhtute sarja, kus ta räägib Jeesuse tähendamissõnadest. Titta Hämäläineni eestvõttel saadi kergesti kokku imeliselt toimiv vabatahtlike meeskond, kes aitas õhtuid ette valmistada.
Keegi jagas lauluraamatuid ja piibleid, keegi teenis kaasa bändis, keegi korraldas valgustuse ja helitehnika või keetis kohvi, korraldas korjanduse, tõlkis või filmis (kõik õhtud on järelvaadatavad aadressil www.youtube.com, otsingusõnaks «misjonikeskus»), oli eestpalve meeskonnas või õhtujuht jne.
Alustasimegi väikese ootusärevusega. Esimesel korral saime aru, et need õhtud on väga vajalikud. Nõmme kiriku pingid olid kuulajaid täis. Paljud olid sõitnud Tallinna Raplamaalt, Läänemaalt ja kaugemaltki. Huvi oli suur. Ja nii kõik 12 teisipäevaõhtut järjest. Seetõttu oli suisa kahju, kui novembri lõpus toimus viimane piibliõhtu. Samas oli hea meel, kui kuulsime, et Ilkka on nõus uuel aastal jätkama, siiski mitte igal nädalal, vaid üks kord kuus.

Veel kaks õhtut  
Mis meelitab endiselt teisipäevaõhtuti Nõmme kirikusse 70–100 väga erinevas vanuses inimest? Kas asi on kõnelejas? Või on põhjuseks see, et inimestel on liiga palju vaba aega?
Tegelikult on asi palju lihtsam. Inimesed janunevad Jumala sõna järele. Nad tahavad kuulda selges ja lihtsas keeles selgitatud evangeeliumi ja näha sõnade taga tähendust.
Nendel õhtutel on lahti seletatud lugu kadunud pojast, eksinud lambatallest, kavalast majapidajast, rikkuse õigest kasutamisest jne. Lood, mis on meile tuttavad, kuid neil õhtutel saanud tihti hoopis teise lähenemisnurga ning aidanud leida vastuseid küsimustele, mida üks või teine asi siiski tähendab.
Õhtute lahutamatuks osaks on olnud ühislaul, mida saadab väike bänd, ning ühine kohvilaud, kus kuuldud sõna omavahel edasi arutada.
Sel kevadel on ees veel kaks toredat ja harivat õhtut: 8. aprillil ja 13. mail kell 18.30 Tallinnas Nõmme Rahu kirikus.
Sigrid Põld
Titta Hämäläinen

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)