Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Filmifestivalil saab osa „taevamannast“

25.11.2020 | | Rubriik: Uudised
Tartu luterliku Peetri kooli kohvik festivali ajal. Artur Sinipalu.

Tartu luterlik Peetri kool jagab rahvusvahelise Pimedate Ööde festivali ajal „taevamannat“. Just sellist nime – Taevamanna – kannab kooli kogukonna kohvik, mis tegutseb kooli ruumides asuvas kinos Athena.

„Siin majas oleme PÖFFi ajal teist aastat. Mullu nägime, et kohviku tegemine pole midagi üle jõu käivat. Tegu pole tohutu müügiga, vaid see on väike lisaboonus kinokülastajale, et kooli maja põhikasutajana välja tuua. Soovime selle tegevusega ka rohkem kooli kogukonda ühendada ja kogu tulu läheb harivate õppekäikude korraldamiseks,“ jagab usutluse hetkel leti taga toimetav kooli arendusjuht ja lapsevanem Maris Meus

Kohviku igal päeval muutuvas menüüs on lastevanemate, toetajate ja ka laste valmistatud küpsetisi. Silma jäävad isuäratavad 6. klassi kodunduse tunnis küpsetatud juustuküpsised ja Meusi lumememmedega Brita kook. Leti taga, loomulikult maskides, toimetavad nii õpetajad kui lastevanemad ja nädalavahetusel ka õpilased.

Kinokülastajatega lapsed tundide ajal kokku ei puutu, ent õppetöös on seoses festivaliga muudatusi: „Suures saalis toimuvad liikumistunnid, ka huvikoolitunnid, nt draama, loovusring, loovtants. Need on nüüd mujal. See segab veidi, ent tahame hoida maja algupärast funktsiooni ka. Samuti on maja ülalpidamiseks oluline lisatulu.“ Ebamugavusi korvab festivali kaks eriseanssi, mis on mõeldud üksnes kooliperele.

Kokku linastub 29. novembrini 24. korda toimuva festivali põhiprogrammis 172 pikka filmi 63 riigist. Esimest korda saab PÖFFi filme vaadata ka veebis üle terve Eesti. Filme hindab kirikute poolt taas oikumeeniline žürii koosseisus Andres Põder, Rainer Sarnet, Madis Kolk, Marge-Maria Paas ja Tõnis Kark.

Kätlin Liimets

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)