Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Film räägib valusatest teemadest

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Kirikuõpetajat Sirpat mängib Turu linnateatri näitleja Ulla Reinikainen. Taivo TensoPühapäeval, 27. veebruaril oli Katrin Lauri uue mängufilmi «Surnuaiavahi tütar» Haapsalu esilinastus, mis pühendati Haapsalu tuleõnnetuses hukkunute mälestusele. Filmi lõpukaadrid on jäädvustatud samas lastekodus.
Film «Surnuaiavahi tütar» räägib väikelinnas elavast kaheksa-aastasest tüdrukust Luciast (Kerttu-Killu Grenman), kes on kasvanud maalilise külakalmistu ja kolhoosiaegsete lagunevate jäänukite piiril.
Lucia on ellujääja, ta on ettevõtlikum ja nutikam kui tema viinalembene ema (Maria Avdjushko) või surnuaiavahist iseloomutu isa (Rain Simmul).
Mitte küll kõige paremini toimiva, kuid siiski armastava perekonna argipäeva lööb sassi reis Soome, kus nad võtab enda juurde elama kirikuõpetaja Sirpa (Ulla Reinikainen). See nädal muudab kõigi pereliikmete elu tagasipöördumatult.
Film on meid valusalt puudutavatest teemadest: joomine, tööpuudus, oskamatus eluga hakkama saada. Aga ka armastusest, halastusest ja lootusest.
Katrin Lauri film erineb tugevasti senistest Eesti filmidest oma sotsiaalsuse ja realismiga. Väga kaua ei ole meil tehtud filme, mis räägiks oma loo naistegelaste vaatevinklist. Nii, et naine oleks subjekt: see, kes tunneb, tegutseb, mõtleb, vastutab või vastutusest kõrvale hiilib, valetab, nutab, teeb kurja või head.
Filmimist toetas Soome kiriku Turu praostkond ja Patiiseni kogudus, kus koguduse liikmed ja õpetaja osalesid filmivõtetel ja pakkusid igakülgset abi. Filmi tegijad on tänulikud ka Haapsalu kogudusele ja õpetaja Tiit Salumäele abi eest.
Tiiu Pikkur