Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Festival TubIN

05.10.2022 | | Rubriik: Teated

6. oktoobril kl 19avakontsert „Leegitsev süda“ Vanemuise kontserdimajas.

Esineb Vanemuise Sümfooniaorkester; solist Liisa Randalu (vioola), dirigent Mihhail Gerts.

Kl 18 on kontserdieelne vestlus August Gailiti ja Eduard Tubina kokkupuudetest, elulisest ja loomingulisest ühisosast. Vestlust veavad Joonas Hellerma ja Mihhail Gerts.

7. oktoobril kl 13 on Vanemuise kontserdimajas noortekontsert „Kuidas sünnib muusika“.

Millest sünnib muusika? Mis imeasi on kehapill ning mida sellega teha saab? Jälgime, kuidas valmib helilooja Alisson Kruusmaa sulest uudisteos, mille maailmaesiettekandel saab iga saalisviibija kaasa mängida. Publikuga räägivad ja harjutavad Alisson Kruusmaa, Heigo Rosin ja Mihhail Gerts.

8. oktoobril kl 15 Eesti Rahva Muuseumis (A-sissepääs) näituse „Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist“ lõppkontsert. Esinevad keelpillikvartett M4GNET, Mihhail Gerts (klaver), Enn Lillemets (sõna).

Kontserdil kõlavad E. Tubina ja E. Oja teosed on justkui kõlaline vaste E. Kõksi, K. Liimandi jt Pallase kunstnike maalidele – omanäoline, värske, fantaasiaküllane ja meisterlik looming. Enn Lillemets räägib Tartu koolkonna heliloojate ning Pallase kunstnike kokkupuudetest – teemast, mida kunsti- ja muusikaloos seni väga vähe käsitletud on.

8. oktoobril kl 18 Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis kontsert-vestlusring „„Rahvaste hääled lauludes“. Laulavad ja sõna võtavad Tuuri Dede (metsosopran), Sten Heinoja (klaver), Joonas Hellerma ja külalised.

„On väga soovida, et Eesti rahvaviisid mitte ei kaoks. Neid peaks üles kirjutatama ja kogutama: peaks uuesti elule kutsutama ja helisema pandama.“ (Mart Saar, 1908). Mart Saare sõnad ja teod ühtivad – tema loomingus sulavad rahva- ja kunstmuusika üheks ning kadumisohus rahvaviisid saavad endale „uueu elu.

Millest sõltub keele ja kultuuri püsimajäämine ning kuidas kõnetavad meid esimesena eesti rahvalaulu maailmakaardile viinud Johann Gottfried Herderi seisukohad? Kontsert toimub koostöös Fenno-Ugria Asutusega ning on osa hõimupäevade programmist.

9. oktoobril kl 17 Vanemuise kontserdimajas festivali lõppkontsert „Uus algus“. Vanemuise Sümfooniaorkester, dirigent Mihhail Gerts. 

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)