Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Evangeelne Allianss seab sihte uueks aastaks

22.04.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

EEA juhatus (vasakult): peasekretär Indrek Luide (EEKBKL), president Mihkel Kukk (EELK) ja asepresident Taavi Hollmann (EMK).
EEA arhiiv

Eesti Evangeelne Allianss (EAA), mis 25. aprillil üldkogu peab, on üks meie tegusamaid eri konfessioonide kristlasi ühendavaid organisatsioone.

Allianssliikumine, mille eesmärgiks on edendada erinevatesse protestantlikesse konfessioonidesse kuuluvate kristlaste koostööd, sai alguse XIX sajandil USAst. Eestis on tegutsetud alates 1920. aastatest. Kõige aktiivsemalt on kaasa löönud baptistid, metodistid ja vennastekoguduse taustaga luterlased.
EEA liikmeks võivad aga peasekretäri, EEKBKLi pastori Indrek Luide sõnul astuda kõik evangelikaalse meelsusega kristlased, sõltumata konfessioonist. Praegu kuulub organisatsiooni 199 liiget, kes valivad laupäeval toimuval üldkogul uue eestseisuse ja juhatuse.
Laiemalt on EEA meil tuntud eelkõige jaanuari algul toimuva konfessioonidevahelise palvenädala korraldajana. Muudest ettevõtmistest tõstab peasekretär esile maakondlikud palvepäevad, GLSi juhtimiskonverentsi, abielufestivali ja evangeliseerivate materjalide väljaandmise.
Üheks tähtsündmuseks on ka majandusfoorum, mis sel aastal toimub samuti 25. aprillil Tallinnas konverentsikeskuses Bliss. Teemaks on sedapuhku «Ettevõtlikkus, and Jumalalt?».
Esinevad EEKBKLi president Meego Remmel ja kaks pastorit Venemaalt. «Ootame foorumile koguduste ettevõtjaid, ettevõtlikke kaastöötajaid ning vaimulikke, et ühiselt mõtteid vahetada ettevõtlikkuse anni tähtsuse üle kogudusetöös,» selgitab Luide. Lähem info päevakava ja registreerimise kohta on EEA kodulehel www.allianss.ee.
Rain Soosaar

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)