Esileht » Uudis » Uudised »

Evangeeliumi kuulutamine oikumeeniliselt

13.04.2011 | | Rubriik: Uudised

Nädalavahetusel toimus Tallinnas Eesti Kirikute Nõukogu korraldatud kahepäevane oikumeenika koolitus, mis analüüsis evangeeliumi kuulutamist.
Projekti sisulise poole eest vastutasid EELK Usuteaduse Instituut, Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar ja EEKBKL Kõrgem Usuteaduslik Seminar. Üks korraldajatest, Kerstin Kask, tõi positiivsena esile selle, et esindajad kaheksast erinevast kristlikust liikumisest kõnelesid elavalt ja siiralt, mida nad teevad evangeeliumi kuulutamisel oma kirikus.
Osalejad said tänu sellele hea ülevaate meie oikumeenikast. Erinevate kirikute ühisosa on ühtne püüd vahendada rõõmusõnumit Kristusest meie rahvale.
Kasele meeldisid väga nelipühi kiriku piiskopi Ago Lilleoru sõnad, et erinevatesse kirikutesse saab suhtuda sõbralikult ja igaüks on vaba minema sinna, kuhu ta soovib. Samuti on igati positiivne näide oikumeeniast kolme erineva kiriku kõrgkooli vahel toimuv koostöö.
Erinevate kirikute traditsioonide rikkus toob kaasa väga erinevaid võimalusi, kusjuures skaala ühes otsas on liturgiline evangeelium ja teises sotsiaalne evangeelium.
Eesti Kirikute Nõukogu haridustöö projektijuhti Kaisa Kirikali liigutas see, kuidas meie, erinevate kirikute kristlased, hoiame tänapäeva Eestis kokku, ning see, et kohal oli ligi 50 osalejat erinevatest kirikutest. Oma kiriku tegevust tutvustasid kaheksa liikmeskiriku esindajad, teisel päeval oli kaks akadeemilist ettekannet, toimus paneeldiskussioon.
Tegu oli kolme kõrgkooli koostöös sündinud esimese koolitusega ja Kirikali hinnangul võiks ka tulevikus rohkem sarnast koostööd teha. Eesti Kirikute Nõukogu on valmis edaspidigi sellist initsiatiivi toetama.
Kaido Soom

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)