Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Evangeelium metsa ja roki keeles

22.08.2012 | | Rubriik: Kirikuelu


Tõrva kesklinna kerkis juuni keskel misjonipäevade ajaks oranži- ja rohelisetriibuline telk, mille värvid ühtisid Tõrva linna lipuvärvidega.

Sellele juhtis pühapäevasel kontsertjumalateenistusel tähelepanu linnapea Agu Kabrits. Viimati paiknes linnas kirikutelk 15 aastat tagasi, nüüd tundus taoline ettevõtmine ikkagi uudsena ja paljud jäid veel kaugelt Valga Elu Sõna koguduse õpetaja Otto Aavistu toodud telki vaatama.
Telgi tehniline meeskond koosnes Valga, Tartu, Viljandi ja Pärnu Elu Sõna liikmetest, aga kolme päeva sisustasid kolm kogudust: Valga Elu Sõna, EEKBKL Tõrva Immaanueli (õpetaja Enn Palmik) ja EELK Helme Maarja kogudus (õpetaja Arvo Lasting).

Fantaasiaküllane karjamaa
Iga hommik algas palvusega, iga keskpäevatund kutsus lapsi telki kokku. Reedel pakkus seal lastele rõõmu Enno Rebane Viljandist, laupäeval selgitasid Eha Kraft ja Titta Hämäläinen nii lastele kui ka seenioridele hea karjase tähendust põrandapildi tehnika abil.
Pooleteise tunni jooksul kattus telgi põrand rohuvärvi kangastega, millele lapsed said oma fantaasia järgi ehteid, värvilisi nöörijuppe ja nööbikesi lisades kujundada karjamaad. Aasale lasime rohtu sööma vatist lambakesed ja neid valvama hea karjase. Tegevust saatis sõnum, mõtisklemine, laul, muusika.
Pühapäeval astus telgi lavale lastekoor Juhhei!, tuues rohkesti päikest ja rõõmu kõikide kuulajate südamesse.

Loodu sai selgemaks
Paariks tunniks seadsid Margit Turb ja Tarmo Evestus üles näituse «Hoia, mida armastad!». Näitusel sai igaüks osavust proovida ja näitliku materjali abil selge pildi, millised loomad, linnud ja putukad elavad metsas, väikeasulas või ühiselamurajoonides.
Stendidel selgitati Eesti ja maailma looduskaitse arengut ja põhimõtteid. Ja Tarmo Evestus jutustas, kuidas keskkonnaamet ja looduskaitsjad otsivad aina uusi võimalusi kaitsta ühtaegu loodust ja inimest, et saaksime võimalikult hea keskkonna pärandada oma järeltulijatele.
Kiriku esindajatena võime meelde tuletada, et Jumal andis inimesele väga hästi loodud maailma harida ja hoida, kuid oleme kahjuks paljud liigid kaotanud või kaotamas. Kui ausalt saame Jumala ette astuda, kui ta küsib meie käitumise kohta looduses?

Lohutada koormatuid
Misjonipäevade telgis võõrustasime lahkesti kolme EELK praegust või endist kaplanit: Valdo Lusti (politsei), Peeter Partsi (kaitsevägi) ja Hedi Vilumaad (haigla). Nad peavad leidma Jumalalt tuge, et tõsiste olukordadega silmitsi seista ja lohutada oma vaevatud ja koormatud hoolealuseid. Nad peavad leidma tuge ka lähedastelt, vaimulikelt ülemustelt, kolleegidelt kirikus ja oma töövaldkonnas ning arvestama enda võimetega, et oma hinge tervena hoida.
Õhtuti pakuti telgis rõõmusõnumit noortele. Rohkesti mõtteainet sai Tartu Elu Sõna koguduse pastori Tom Uiga jutlusest, tema sõnumit toetas noortebänd, kes tuli misjonipäevadele Lääne­maalt. Pastori perest võrsunud noormehed Samuel, Daniel ja Joel Reinaru moodustasid bändi nimega Flammo.
Kahel kitarril ja löökriistadel, Samueli soololaulu ning kahe venna taustalaulude saatel kuulutati suurepärases rokkstiilis evangeeliumi. Head kontserti nautisid keskealised kuulajadki. Ansamblile puhkust andes ja muusikale vaheldust pakkudes jutlustas õpetaja Kristjan Luhamets Tartust.

Aastapäeva jumalateenistus
Kõige pidulikumaks kujunes Tõrva Immaanueli koguduse 91. sünnipäeva pidu, kus avaldasime südamlikku tänu Jumalale ja üksteisele kordaläinud misjonipäevade eest. Hommikusel palvusel pakkus muusikat Evangeelne Vennaskond. Keskpäeval andis kontserdi lastekoor Juhhei!, kes laulis veel aastapäeva jumalateenistusel lisaks EEKBKL Haapsalu koguduse meesansamblile.
Tänasime Tõrva linnavalitsust meile eraldatud ja korrastatud haljasala ning finantsilise toetuse eest. Ja linnapea Agu Kabrits avaldas oma heameelt linna teatud ärevust toonud kirikutelgi üle.
Arvo Lasting

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)