Esileht » Uudis » Uudised »

EV100 raamatusari on jõudnud Eesti usueluni

10.05.2019 | | Rubriik: Uudised

Eesti_usuelu1002018. ja 2019. aasta jooksul ilmub Eesti saja aasta lugu avav raamatusari. Sarja kuuluvate raamatute teemade valdkond on lai, hõlmates ülevaateraamatuid Eesti meditsiinist, haridusest, ajakirjandusest kuni moeni välja. Nüüd on järg jõudnud Eesti usueluni.
10. mail kell 17 Tartus Jaani kirikus ja 14. mail kell 17 Tallinnas Solarise keskuse raamatupoes toimub kirikuloolase teoloogiadoktor Priit Rohtmetsa raamatu „Eesti usuelu 100 aastat“ esitlus. EV100 raamatusarja kuuluva teose esitlusel vestleb autoriga usundiloolane Ringo Ringvee.
Pildirohke ligi 230-leheküljelise raamatu tutvustuseks öeldakse: „Ehkki usuteemad ei jäta Eesti inimesi külmaks, tituleeritakse eestlased sageli maailma üheks kõige usuleigemaks rahvaks. Eesti Vabariigi sünni ajal üle saja aasta eest määratlesid peaaegu kõik Eesti inimesed end mõne kiriku või usuühenduse liikmena. Omariiklus tõi endaga kaasa siinsete kirikute ja muude usuliikumiste iseseisvumise ning vabanemise sajanditepikkusest riigi eestkostest. Toona paika seatud põhimõtted kehtivad ka sada aastat hiljem, ent nii kirikud ja usuühendused kui ka ühiskond on sajandi jooksul tundmatuseni muutunud. Tänapäeval on end mõne usukogukonna liikmena määratlevate inimeste arv langenud alla kolmandiku Eesti elanikkonnast. Samas on Eesti usuelu väga kirev ja rikas erinevate usuliikumiste poolest. Raamatus antakse ülevaade Eesti usuelu kaugemast minevikust ja põhjalikumalt käsitletakse seda kogu oma rikkuses viimase saja aasta jooksul.“
Eesti Kirik

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)