Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Etenduse ettevalmistused käivad täistuuridel

03.05.2019 | | Rubriik: Kultuurielu
gerd eston

Gerd-Eston Sepal on etenduses kanda noore August Wiera roll. Erakogu

Maarjateater astub 16. mail Maarja kirikus vaatajate ette uue naljamänguga „Jannseni juubel ehk August Wiera tuleb Tartusse“. Sel päeval tähistatakse Johann Voldemar Jannseni 200. sünniaastapäeva.

Tartu linn tähistab UNESCO kultuuripärandi nimekirja kuuluva laulupeo algataja sünniaastapäeva erinevate ettevõtmistega, kuhu on kaasatud ka Maarja kogudus. Juba hommikul kell kaheksa on Maarja kirikus palvus, aga kirikusse on tulemas ka Väägvere pasunakoor ja oodata on ümberkaudsete koolide lastekoore. Kuulutatakse välja laulupeo alusepanija 200. sünniaastapäev. Ja tehakse seda tõesti Maarja kirikus, kus käimas on ehitus. Iga tulija saab näha, et tehtud on palju tööd.
Juba märtsi lõpus sai kiriku suur saal põranda ning miski ei takista pidu pidamast. Ja pidu tuleb tõeliselt vahva, sest õhtul kell seitse saab tubli kõhutäie naerda. Loone Ots on koguduses tegutsevale ühendusele Maarjateater kirjutanud uue naljamängu „Jannseni juubel ehk August Wiera tuleb Tartusse“.
Kuigi tegevus keerleb ümber Jannseni ja laulupeo, on lavastuse peategelane pigem Maarja-Magdaleena segakoori koosseisus juubilari õnnitlema saabunud 16aastane August Wiera, kellest teadupärast saab eesti teatriajaloo kujundaja. Rolli on enda kanda võtnud Gerd-Eston Sepp, kes Maarjateatri projektijuhi Helika Gustavson-Rätsepa sõnul on ühtviisi kirglik nii sportima kui näitlema. Jannseni rollis on kooliõpetaja Reigo Kärner.
Etendusest saadav tulu läheb kiriku taastamise heaks. Piletid hinnaga 5 ja 10 eurot on saadaval kogudusemajas, Piletilevis ja enne algust kohapeal.
Rita Puidet

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)