Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Et püsiks usk elavasse Jumalasse

31.10.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Harku tänava vennastekoguduse palvemajas tähistati 84. aastapäeva.

Aastapäeva juhatas sisse vend Jaan Proosa. Piiblitunni põhjaliku seletusega valvamisest pidas Nõmme Rahu koguduse diakon Martin Lall Lk 12: 35–40 põhjal. Vaadeldav kirjakoht lõpeb Jeesuse veelkordse kinnitusega, et tema taastulemine on kindel, aga aeg ei ole teada. Seetõttu peavad tema järgijad elama pidevas valvsuses ja valmisolekus, valvates.
Kuidas ma peaksin valvama, mida see tähendab minu igapäevase elu ja usuelu jaoks? Mis on Jeesuse sõnum mulle siin ja praegu? Sõnum on, et süda ärkaks Jumalale, oleks tema juuresolekust kogu aja teadlik. Piiblitunni lõpetanud, esitas ettekandja kokkutulnuile küsimuse: kuidas sina valvad? Vastajaid oli.
Palvela keelpilliansambel Reginald Levini juhtimisel laulis: «Püha Vaim, ise puhtaks meid tee, südame sisse elama jää …» Pärast armastussöömaaega jätkus kuulutustund külalisvendadega, mille juhatas sisse palvela vanemvend Jüri Pootsmaa: vennad, kas kompass on kaasas, see on Jumala sõna?
Nõmme Rahu kiriku segakoor laulis Imbi Laasi juhatusel: «Süda, unusta kõik, mis muret kannab … » Sellega haakus üldlaul: «Jumal, vägev valitseja …, mis meil tarvis, sina tead …»
Vend Valter Ots ütles, et peame tundma Jumala sõna, siis teame tõde, ja sellest kinni hoidma.
Vend Endel Mikker jutustas palvemaja ajalugu ja andis Jumalale au Nõmme Rahu koguduse kunagise õpetaja Klausi  eest, kes omal ajal võitles võimumeestega, et palvemajast ei saaks laoruumi. Vend Paul Rahumägi rääkis 10 pidalitõbise loo põhjal ühe muulase tänulikkusest. Too üks tundis, et Jeesus on tema Õnnistegija.
Vend Ergo Reintam, rääkides Siberi usuelust, tõdes, et Kristus võidutseb üle maailma. Vend Tõnu Lend tuletas tänumeeles meelde oma vanemaid, kes väikseid lapsi kirikusse ja palvemajja kaasa võtsid, see külv on vilja kandnud. Vend Enno Himberg pani kõigile südamele, et usk ära ei lõpeks, et usk elavasse Jumalasse püsiks.
Õpetaja Ove Sander seletas lahti Lk 10. ptk esimeste salmide põhjal mõningaid mõisteid. Näiteks Issand määrab, mitte mina ei tee, lähe, ole. Issand läkitab, annab ülesandeid nagu haigete tervendamine, Kristuse kuulutamine. Ta annab võimaluse, et võime tema tööd teha, ja see annab meie elule mõtte.
Kokkutulnud asusid tänuliku meelega koduteele.
Laine Pootsmaa

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)