Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Et pühakoda alati korras oleks

05.10.2011 | | Rubriik: Persoon kaasajast

tänukirja saanud Linda Paas ja Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk. Rita PuidetRapla kiriku 110. aastapäeva jumalateenistusel pälvis konsistooriumi tänukirja koguduse vabatahtlik abiline Linda Paas.
Väike ja tragi naine ütleb, et tuli leeri 1990. või 1991. aastal, leeriõnnistuse andis õpetaja Esra Rahula. Alguses ei teinud eriti midagi, hing lihtsalt tahtis kirikust saadavat rahu, aga tasapisi tulid ülesanded ja märkamatult kasvas nende hulk. «Aitan ruume korrastada, kohvilaudasid teha, olen köögis abiks. Igal pool, kus on vaja, aitan,» kinnitab Linda Paas.
Linda ütleb, et sel aastal tuli juurde üks abitööline, kahekesi koristavad nad kord nädalas kirikut. Enne aastapäeva jumalateenistust oli kirikus suurpuhastus. Kevadel ja sügisel on koguduses hoogtööpäevad, siis koristatakse väljas, riisutakse lehti – tulemuseks on hooldatud ümbrus. Abilisi on siis omajagu ja Linda on neile väga tänulik.
«Mulle sobib käeline töötegemine. On piisavalt häid sõpru, kes pidevalt appi tulevad, sest koristada on väga palju,» on Linda tänulik ja pühib silmanurgast heldimuspisara. Tunnustus oli tema jaoks ootamatu ja tekitas isegi segadust. Kirikus on vist veel keegi Linda Paas, olnud esimene mõte, kui tema nimi välja hõigati.
Koguduse õpetaja Mihkel Kukk ei ole kiidusõnadega Linda aadressil kitsi, sest truu abiline ei otsi kunagi põhjust, miks abist keelduda, alati leiab ta aega ja tuleb heal meelel vastu. 
Linda enda sõnul on kõige suurem töö kaks korda aastas loterii korraldamine. Need toimuvad jõulude ja lihavõtte ajal. Linda komplekteerib iga kord umbes sada loosi ja loomulikult iga loos võidab. Juba praegu mõtleb ta jõululoteriile. Ta ütleb, et inimesed annetavad heal meelel ilusaid asju ja enamasti kuluvad kõik loosid ka ära, vahel jääb natuke üle. Koguduses käib koos käsitööring, aga selle tegevusest Linda osa ei võta.
75aastane Linda on lõpetanud kehakultuuritehnikumi ja õpetanud koolis võimlemist. Sellest siis ka tema krapsakus. Energiat jääb tal veel nii palju üle, et annab alevis endast noorematele naistele võimlemist ja teeb joogat. Elutarkust jagab ta oma kolmele ristipojale, kes on juba suured mehed ja Linda sõnul igati toredad.
Rita Puidet

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)