Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Et noored tooksid koguduseellu särtsu

16.04.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

joel reinaruJärva-Jaani pastoraati kogunes seminarile kümmekond noortejuhti, et kasvada usus ja õppida oskusi noortetöö elavdamiseks.
Pelgalt tarkust koguvad loengud ei ole kindlasti see asi, mis noori paelub. Pigem ikka koostegemise ­­j­a­­­ -kogemise rõõm, sestap oli seminargi saanud erilise nime «Särtsupidu». Osalejate seas oli nii mitu aastat noortetööd teinuid kui ka neid, kes end selleks alles ette valmistavad. Ja kristlik särtsakas pidu koos parajal hulgal õpetusega pakkus selleks suurepärase võimaluse.
Õpetlikku eeskuju heast piiblitunnist pakkus ise kaua aega noortetööd teinud õpetaja Kristjan Luhamets, noorte olulisusest maakoguduses kõneles kohalik õpetaja ja misjonikeskuses kiriku kaastöölise koolitust tegev Katrin-Helena Melder.
Olemata ei jäänud ka üha enam populaarsust võitev kirikuseiklus, mida juhtisid kohalik «särtsutüdruk» Tene Metsma ja Helen Kuldkepp Tallinna Jaani kogudusest. Kolm päeva said tihedalt sisustatud ja pakkusid mitmesuguste tegevuste kõrval ka vanatehnika muuseumi külastuse.
Seminari toimkonna juht Joel Reinaru (fotol) ütleb, et jäi seminariga ülihästi rahule ja sai ka enda tööks Lääne-Nigulas mitu head tähelepanekut laste- ja noorsootöö ühenduse tegevjuhi Triin Salmu ettekandest juhi vastutuse teemal.
«Nägin, et luteri kogudustes on noori, kes on võtnud vastutuse koguduses noortetööd teha, aga ka toetada alustajaid. Väga vahvad olid Rannamõisa koguduse poisid, aga suur rõõm on näha, kuidas Järva-Jaani koguduses on toimunud vaimne ärkamine. Sealsest kogudusest on noortele just kui saanud omamoodi keskus,» särtsus kogemustega noortejuht.
Rita Puidet

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)