Esileht » Uudis » Uudised »

Et Jumala sõna järjepidevus kestaks

27.01.2016 | | Rubriik: Uudised

Ametisse seatud Tapa koguduse õpetaja Valdo Reimann. Altaris (vasakult) Teet Hanschmidt, Einar Soone ja Tõnu Linnasmäe. Kätlin Liimets

16. jaanuaril toimus Tapa Jakobi kirikus õpetaja Valdo Reimanni introduktsioon.

Ametisse seadis piiskop Einar Soone, assisteerisid Järva praostkonna praost Teet Hanschmidt ja abipraost Tõnu Linnasmäe.
Kargel päikesepaistelisel laupäeval teenisid jumalateenistusel kaasa endine Tapa õpetaja Tauno Kibur, ametikaaslased Võru praostkonnast õpetaja Toivo Hollo ja diakon Kätlin Liimets, Järva vikaarõpetaja Jaanus Klaas ja Tartu praost Ants Tooming. Organistiks oli Evely Traublum ja südameid rõõmustas Tapa koguduse ansambel ning solistina Anu Piiskoppel Jõgeva kogudusest.
Piiskop Einar Soone ütles kõnes, et teenimisel tuleks mõelda, et seal, kus mina olen, on kõige parem. Ta palus ametisse seatavale õnnistust töös Tapa ristirahva seas. Kogudusele soovis piiskop Soone stabiilsust ja head koostööd uue hingekarjasega.
Toetudes kirjasõnale Koguja raamatust, kus öeldakse, et igale asjale on antud oma aeg ja Jumal on pannud inimese südamesse igaviku, viitas jutluses praost Tooming, et nüüdsest algab Tapa koguduses Reimanni aeg, et Jumala sõna järjepidevus selles paigas jätkuvalt kestaks.
Jumalateenistusele järgnenud vastuvõtul Tapa kultuurikojas peetud rohketes tervituskõnedes jäid kõrvu Tapa inimeste soojad sõnad uuele tulijale. Öeldi, et õpetaja Valdo Reimann tuli, nägi, võitis ning on leidnud oma koha koguduse liikmete südameis.
Valdo Reimann ordineeriti diakoniks ja diakonõpetajaks 1992. aastal, õpetaja õigused anti 2001. aastal. Ta on teeninud Rõuge ja Jõgeva kogudust.
Kätlin Liimets

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)