Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Et jõulud tuleksid rõõmuga

18.12.2019 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Igal aastal on Jeesuse sünnipäev peredes ja kogudustes erilise tähelepanu all. Peetakse jõulupidu, aga enne seda koristatakse ja kaunistatakse ruume, olgu siis tuba kui suur või väike tahes. Minimaalselt vajan töötegemiseks lauda, tooli ja arvutit. Kui toimetuses oma töötoas ringi vaatan, siis on natuke kurb. Siin on soe ja hea olla, ilus on ka, aga vabale töölauale on kogunenud fotokaustad, ühe koguduse poolt toimetusse toodud kastitäis vanu Eesti Kiriku aastakäike, raamaturiiulitesse olen raamatud pannud juba kahte ritta ja tagumised ei paista enam kätte. Raamaturiiulitest on puudus, aga ruumi uute jaoks enam pole. See pole virin, uskuge mind.
Seda mõttekäiku ärgitas mind paberile panema hoopis muu. Need fotokaustad on arhiivist välja otsitud asja pärast – aegajalt käiakse ikka toimetuses kas vanadest lehenumbritest vajalikke artikleid või fotoarhiivist mõnd vana pilti otsimas. Ka praegu vajatakse meie fotosid ühe peatselt valmiva raamatu jaoks. Aastal 2001 osales Eesti Kirik konkursil „Parim koguduseraamatukogu“ ning sai toonaselt kultuuriministrilt Signe Kivilt ja peapiiskop Jaan Kiivitilt tänukirja. Mul on hea meel, et raamatud leiavad kasutust. Vahel laenutan neid ka kodus lugemiseks.
Tartus avati sel kuul Pastoraat ja oleme saanud uuest toredast keskusest paar korda lugeda. Viimati möödunud nädala juhtkirjast, kus kirjas: „Kindlasti võiksid seal olla ka ajalehe Eesti Kirik toimetuse ruumid.“ Pakun, et viimase kümmekonna aasta jooksul olen kuulnud erinevaid ettepanekuid, kus võiks Eesti Kiriku toimetus asuda. Üllataval kombel ei ole ma kuulnud küsitavat, missugused on toimetuse vajadused.
Reedel oli toimetusel ühine jõululõuna ja teatrikülastus. Tundsime üksteisest rõõmu ja leht tuleb kindlasti täis häid soove. Minu väike soov jõuluks ja uueks aastaks on, et esmalt märgataks mind ja minu kolleege – seda pole ju palju tahetud.
Rita Puidet

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)