Esileht » Uudis » Uudised »

Et Eesti Kirik alati käepärast oleks, kui vajame uudiseid

05.01.2011 | | Rubriik: Uudised

 Eesti Kiriku toimetuse juurde loodi kolleegium 1993. aastal, s.t kolm aastat pärast lehe taasilmumist. Kolleegiumi esimehena on tegutsenud vaimulikud Joel Luhamets, Veiko Vihuri ja Mihkel Kukk (fotol).
2002. aasta lõikustänupühal kirjutas toonane kolleegiumi esimees Veiko Vihuri: «Ometi on kirikliku nädalalehe väljaandmiseks vaja nii Jumala armu kui materiaalseid vahendeid ning paljude inimeste usinat ja oskuslikku tööd. Seda kõike selleks, et kirikuleht meil alati käepärast oleks, kui vajame uudiseid kirikuelust, kommentaare aktuaalsetel teemadel või lihtsalt hingekosutuslikku lugemist. Julgustan meid kõiki veetma ka järgmist aastat kirikulehe seltsis.»
Kolleegium saabki hea seista selle eest, et Eesti Kirik oleks koguduseliikmetele tarvilik lugemisvara. Tänases lehes annab intervjuu kolleegiumi kauaaegne liige Sulev Uus, kes ütleb, et kirik võiks oma lehe vahendusel selgelt ja kindlalt välja öelda oma seisukoha, «seda ühiskond ootab ja see tugevdaks ka kiriku positsiooni rahva silmis».
Kolleegiumi nelja-aastane tööperiood lõppes detsembris ja nii kutsus assessor Tiit Salumäe 14. detsembril kokku uue koosseisu: Jüri Ehasalu, Sulev Uus, Salme Rannu, Sirje Semm, Peeter Paenurm, Marko Tiitus, Joel Luhamets, Kaido Soom, Tiit Salumäe ja Mihkel Kukk. Kolleegiumi esimeheks valiti teist perioodi järjest Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk.
Oma tervituses lehelugejaile ütleb Mihkel Kukk: «Soovin, et ajaleht Eesti Kirik oleks 2011. aastal kõigile senistele ja ka uutele lugejatele oodatud sõber ja usaldusväärne partner. Samuti seda, et leht ei kardaks käsitleda valusaid ja ebameeldivaid teemasid ning oleks jätkuvalt avatud asjalikuks diskussiooniks ja viljakaks mõttevahetuseks. Veel soovin, et kirikulehe poolt vahendatav Hea Sõnum oleks mõistetav meie ühiskonnas laiemalt.»
Eesti Kirik

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)