Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

ESTO toimub kolmes linnas

21.06.2019 | | Rubriik: Kultuurielu, Ühiskond

Estofestival-2 copy_v copy27. juunist 3. juulini toimuvad Helsingis, Tartus ja Tallinnas XII ülemaailmsed eesti kultuuripäevad ehk ESTO 2019.

ESTO avatseremoonia toimub reedel, 28. juunil kell 13.30 Helsingi toomkirikus (Unioninkatu 29). ESTO traditsioonide kohaselt algavad üleilmsed eestlaste kultuuripäevad alati kiriklikult. Helsingi toomkirikus pidulikul jumalateenistusel teenivad peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Tiit Salumäe ja Helsingi piiskop Teemu Laajasalo. Organist on Vivika Oksanen, ESTO ühendkoori dirigeerivad Karin Taukar ja Paul Purga. Päev jätkub kell 14.45 Senati väljakul suure rahvakontserdiga „Aegade sild“. Esinevad ESTO-le saabunud koorid ning rahvatantsurühmad ehk üle ilma kokku tulnud eestlased.
Festivali eesmärk on taas kokku tuua eestlaste kogukonnad üle maailma, tugevdades üleilmset eesti meelt ja ühtekuuluvustunnet. ESTO 2019 kannab nime „Meie tulevik“ ja fookuses on noored. Programm on mitmekeelne ning festivali keskmes on lapsed ja noored, kellele on pühendatud seekord oma programm. Suur osa festivali üritustest on veebi vahendusel nii otse kui ka järelevaadatav üle ilma.
Miks aga on tegevuspaikadeks kolm linna? Sest Helsingi on Eestile lähedal, Tartus toimus 150 aastat tagasi esimene laulupidu ja Tallinnas algavad laulu- ja tantsupeo proovid. ESTO jõuab oma pika ajaloo vältel esmakordselt Soome – riiki, kus elab ligi 70 000 eestlast.
Pühapäeval, 30. juunil jõuab ESTO Tartusse ja algab kell 11 jumalateenistusega Jaani kirikus. Pärastlõunal on külalised oodatud Eesti Rahva Muuseumi, kus saab giidiga koos näitusi vaadata, osaleda pärimuskultuuri töötubades, vaadata filmiprogrammi ja õhtul Rakvere Teatri etendust. Kell 17 avatakse näitus „ESTO – üleilmse eestluse hoidja“.
Eesti Kirik

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)