Esileht » Online » Online artiklid »

Esku kabelis tuleb koolilaste jõulujumalateenistus

18.12.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Haljala kirikuõpetaja Margit Nirgil tuli mõte korraldada Esku kabelis koolilaste jõulujumalateenistus ning Tallinna ühisgümnaasiumi ja Tallinna polütehnikumi ühendkooril, mida juhatab Aade Erits, oli soov ühel teenistusel lauda ning nõnda saavad need kaks ideed teoks sel pühapäeval Esku kabelis toimuval jumalateenistusel.

Haljala kirikuõpetaja Margit Nirgi meenutas, et Eskul on omal ajal jagatud vaimuliku õpetuse kõrval ka kooliõpetust, ning kui mõisnik otsustas, tegi seadusi ja korraldas elu, siis kooliõpetaja oli rannakoguduse rahva juures kõigil eluetappidel.

"Sagadi mõisnik avas kooli, kus õpetajad isa ja poeg Weinmannid nädala sees koolilapsi õpetasid ning pühapäeval jagasid rahvale vaimulikku õpetust jutlustamise ja lauluga," rääkis Margit Nirgi.

"Kindlasti pidi laste õpetamine suurt rõõmu valmistama, muidu ei oleks sellest nähtavaid jälgi."

Weinmannide töö meenutuseks soovib Margit Nirgi muuta koolilaste jumalateenistused regulaarseks, toimuda võiksid need detsembrikuu kolmandal pühapäeval ja igal aastal laulaksid seal erinevad koolikoorid.

Sel pühapäeval algusega kell 14 on oodatud lisaks koolilastele ja kirikulistele jumalateenistusele ka kõik need, kes tahavad alles hoida Esku haridus- ja kultuuriloo väärtusi.

Refereeritud artikkel Virumaa Teatajas.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)