Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Esitleti Andres Põderi elulooraamatut

19.04.2019 | | Rubriik: Kultuurielu
Põderi_raamat

Autogrammi ootel on emeriitpiiskop Einar Soone. Tiiu Pikkur

Kirjastus Gallus esitles pühapäeval, 7. aprillil Tallinna piiskoplikus toomkirikus emeriitpeapiiskop Andres Põderi elulooraamatut „Andres Põder“.

Esitlusel võtsid sõna peapiiskop Urmas Viilma, kirjastuse Gallus nimel Indrek Petersoo ja raamatu toimetaja Margit Arndt-Kalju ning autor Andres Põder. Peapiiskop Urmas Viilma õnnistas värskelt ilmunud elulooraamatu tiraaži. Piiskopid Viilma, Soone ja Põder tunnustasid kirjastuse Gallus ettevõtmist ning soovisid edu vaimulikkude elulugude sarjaga jätkamiseks.
EELK emeriitpeapiiskop, Eesti Kirikute Nõukogu president Andres Põder kirjeldab raamatus oma vaimulikutee arenguid ning mõtiskleb nendest saadud elukogemuse põhjal ühiskonna ja kiriku toimimise ja arengusuundade üle.
„Tahaksime alati lihtsaid ja kiireid lahendusi. Kirik püüab meid kainestada, kasvatada kannatlikkust ja näidata, et Jumalal on aega. Kirikul on aega, sajand siia- või sinnapoole pole kuigi määrav. Me ei saa ühelgi päeval kindlalt väita, kas homme läheb hästi või halvasti. Iga hetkeseisund võib sisaldada vastandit: kui on hästi, hirmutab halva oht, kui läheb halvasti, tärkab lootus heale. Õigus on laulik Taavetil, kes ütleb: „Anna oma tee Issanda hooleks ja looda Tema peale; küll Ta toimetab kõik hästi!“
Andres Põderi elulooraamat on raamatusarja „Meie vaimulikud“ kuuluv viies teos. Eelnevad raamatud on pühendatud Avo Üpruse, Ove Sandri, Aleksander Aivar Sarapiku ja Naatan Haameri elu- ja teenistuskäigule.
Sarja toimetaja Margit A­rn­dt-Kalju sõnul on sari jätkumas ja uue persooni, kelle nimi jäi seekord saladuseks, raamatu kallal töö käib.
Tiiu Pikkur

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)