Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Esimene mälestustahvel avati metropoliidile

16.12.2020 | | Rubriik: Uudised

Tallinnas Lasnamäe linnaosas talletatakse sealsete inimeste ajalugu ja avati mälestustahvel metropoliit Korneliusele (1924–2018).   

„Algatasime sel suvel Lasnamäe Muuseumi projekti, mille eesmärk on populariseerida Tallinna suurima linnaosa ajalugu. Linnaosa ajalugu on ennekõike selle elanike ajalugu. Otsustasime põlistada meie piirkonnas elanud inimeste mälestust, kes jätsid meie riigi ajalukku sügava jälje,“ selgitab Lasnamäe Lehes linnaosa vanem Vladimir Svet

Nii avati 5. detsembril Vikerlase 20 asuval majal infotahvel Tallinna ja kogu Eesti metropoliidile, Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku eestseisjale Korneliusele (fotol). Metropoliit oli seal majas elanud üle paarikümne aasta.

Kornelius, kodanikunimega Vjatšeslav Vassiljevitš Jakobs, oli sündinud Tallinnas 19. juunil 1924, teeninud 30 aastat Tallinna Nõmme Ristija Johannese kogudust, olnud peapiiskop ning aastast 2000 metropoliit. Oma Jumalale pühendatud elust oli ta kolm aastat veetnud vangilaagris nõukogudevastase agitatsiooni eest.

Oma mälestusteraamatus „Minu eluteest“ on Kornelius kirjutanud: „Ma pole kunagi soovinud saada ülemhingekarjaseks, ent nähes selles teenimises Jumala kutset, võtsin selle vastu ja kannan nüüdki.“ Oma kutse järgimine tõi talle rõõmu ja andis jõudu elada pika elu. Metropoliidi elust on kirjutanud teoloogiadoktor Veiko Vihuri veebiväljaandes Meie Kirik (19.4.2018).

12. detsembril avati mälestustahvel heliloojale ja koorijuhile Gustav Ernesaksale (1908–1993). 

Rita Puidet

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)