Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ervinist, kes on leidnud õnne valemi

19.08.2020 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast
Simuna kiriku altari ees: (paremalt) Laine Peterson, Marika Toom, Ervin Pill ja Liidi Ting. Erakogu.

Tänu Ervin Pillile on Ülem-Suetuki küla kirikul ees uued aknad ja uksed. 

Et väljendada Ülem-Suetuki eesti kogukonna tänu lahkele annetajale, külastasid Eestis elavad esindajad Ervinit Simunas. Koosviibimisest võtsid osa ka misjonikeskuse juhataja õp Leevi Reinaru, kes aitas vahendada sihtotstarbelist annetust, ning Simuna õp Enn Salveste. Ervinile, kelle antud raha eest soetati möödunud aastal Siberis asuvale külakirikule uksed ja aknad, kingiti Marju Bormeistri kukega maal „Aga mina?“.

Veel on armuaeg, alustas Ervin juttu pastoraati kaetud kohvilauas. Ta rääkis oma loo. Invaliidsuspensionärina teeb ta endast oleneva, et toetada neid, kellel abi vaja. 

„Istun tema kõrval, kuulan ja tunnen, et hinges hakkab midagi kraapima ja silmades kipitama. Ervin räägib oma järgmistest plaanidest, mõtetest, kuhu annetada, sest raha pidi tal veel olema! Ja ühtäkki saan aru, et Ervin on leidnud enda jaoks justkui õnne valemi. See on kasinus ja kokkuhoid ja läbi selle teistele rõõmu valmistamine,“ jagab kohtumisest muljeid Marika Toom, kelle sõnul tegi Ervini jutt hingele pai, aga pani ka mõtlema. Kuidas ajal, mil ülbust ja ahnust on palju meie ümber, leidub siiski neid, kes mõtlevad enda heaolust kaugemale. 

„Ervini nimeline orelivile rõõmustab nüüd meid kõiki Tallinna Jaani kirikus,“ nimetab Marika Toom.

Eesti Kirik 

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)