Esileht » Online » Online artiklid »

ERR Moskvas: peapiiskop Viilma pühitses ametisse Venemaa luterlaste uue juhi

08.02.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku uue peapiiskopi Urmas Viilma esimene välisreis oli Moskvasse. Täna pühitses ta seal ametisse Venemaa Euroopa-osa Evangeelse Luterliku Kiriku uue peapiiskopi Dietrich Braueri.

Venemaa Euroopa-osa luterliku kiriku süda on Moskvas asuv Püha Peetri ja Pauli katedraal. Just siin pühitseti täna ametisse kiriku uus, vaid 32-aastane peapiiskop. Riitust paluti juhtima Eesti luterliku kiriku uus pea, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Esmalt on see hea märk vastastikustest headest suhetest ja piiskop Brauer oli ka just 2. veebruaril Tallinnas. Ning eks see on mõneti ka põlvkondade vahetus, mõlemad mehed on väga noored ja on alustamas oma ametiaega. Kultuurilised sidemed on päris tugevad. Tsaari-ajal oli selles samas kirikus päris palju eesti vaimulikke,” selgitas EELK avalike suhete juht Arho Tuhkru.

Tänane Venemaa luterlik kirik on suhteliselt väike.

“Tegemist on ikkagi ortodoksi maaga ja Vene õigeusu kiriku kanoonilise piirkonnaga. Vene rahvuse jaoks on ortodoksi kirikusse kuulumine identiteedi küsimus. Me näeme seda tegelikult ka Eestis ja seda kinnitas ka Eesti rahvaloendus eelmisel korral,” rääkis EELK peapiiskop Viilma.

Vene luterlaste uus juht peab oma peamiseks ülesandeks kiriku taastamist.

“Luterlik kirik Venemaal on traditsiooniliselt siin tegutsenud kirik, kuhu kuulus kunagi miljoneid eri rahvustest inimesi, kuid mis sattus Nõukogude ajal, eriti Stalini ajastul, kohutavate repressioonide alla. Seepärast olemegi täna ametis kirikute ja koguduste taastamisega. Täna on meil erinevatel andmetel 40 000 kuni 100 000 koguduse liiget,” lausus peapiiskop Brauer.

Edasi ERR Uudistest.

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)