Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon minevikust »

Ernst Rosenstein – 100

02.12.2015 | | Rubriik: Persoon minevikust

ernst-rosenstein26. novembril möödus 100 aastat Pärnu-Jakobi koguduse kauaaegse õpetaja Ernst Rosensteini (fotol) sünnist.

Tema vaimulik kasvamine on tihedalt seotud vennastekogudusega: juba 1932. aastast käis ta palvetundides ning peatselt tuli tal endal palvetundides kõnelda.
Ernst Rosensteini töö kirikus algas 15. juulil 1945, kui koguduse nõukogu valis ta ühehäälselt koguduse jutlustajaks. Tema hooleks jäid jumalateenistuste pidamine, laste ristimine ning matusetalitused. Paralleelselt tööga kirikus jätkas ta ka vennastekoguduse aktiivse liikmena, korraldades külades palvetunde.
1954. aasta juunis ordineeriti Ernst Rosenstein diakoniks. Sellega oli lõppenud ligi kümneaastane periood Pärnu-Jakobi koguduse elus, mil tuli läbi ajada ilma oma vaimulikuta (õpetaja Jaan Rebane lahkus 1994. aasta sügisel Rootsi). Tööpõllu laienemine tõi kaasa vajaduse ennast teoloogias harida. Rosenstein ordineeriti 1962. aastal aseõpetajaks, 7. märtsil 1976 sai ta õpetaja õigused.
Ernst Rosenstein teenis Pärnu-Jakobi kogudust ustavalt 53 aastat, olles sellega ka koguduse ajaloos kõige pikema staažiga õpetaja. Emerituuri arvati ta 1998. aasta 1. jaanuarist. Pensionipõlve sai ta pidada aga lühikest aega – sama aasta 27. detsembril kutsuti Ernst Rosenstein siit ajast igavikku.
1997. aastal pälvis Ernst Rosenstein Halinga valla aukodaniku tiitli.
Tõnu Taremaa

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)